Fallout v RPG

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Fallout v RPG

Příspěvek od Markus »

Obrázek
ObrázekObrázek

:arrow? Anotace světa Fallout v Databázi

Tahle diskuze je věnovaná RPGčkům zasazeným do světa Falloutu. V roce 2077 změnila jaderná válka většinu Země na popel. O mnoho let později z trosek světa povstává v Kalifornii nová civilizace. Lidé zakládají nové osady a experimentují s různými formami zřízení. Jadernou pouští se toulají mutanti, ghúlové a pokřivená zvířata.

RPG hry ze světa Falloutu

:arrow? Fallout Pen and Paper (2000); k dispozici je i český překlad

:arrow? Fallout the Roleplaying Game

Zajímat vás může i diskuze Support forum - Postapokalypsa.
Naposledy upravil(a) Markus dne 5. 11. 2008, 23:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Fallout se odehrává ve světě po třetí světové válce, kdy zbytky lidské rasy opustily podzemní kryty a pokoušejí se znovuosídlit radioaktivní pustinu. Najdete tu nájezdníky, supermutanty, ozářené lidi se spálenou kůží i mysteriozní Bratrstvo oceli... hra stylově navazuje na 50. léta, kdy paranoia světové války dostoupila vrcholu. Fallout PnP používá, stejně jako počítačová hra, takzvaný systém SPECIAL. Jde o poměrně snadno pochopitelný dovednostní systém s bodovým nákupem vlastností. Bohužel z něj dýchá skutečnost, že některé výpočty měl provádět počítač, a pravidla jsou tak místy až překomplikovaná.

(Anotaci napsal Echthelion)

----

Obrázek
Fallout PnP používá, stejně jako počítačová hra, takzvaný systém SPECIAL - ten připomíná GURPS, z nějž ostatně vzešel. Jde o poměrně snadno pochopitelný, leč místy komplikovaný, dovednostní systém s bodovým nákupem vlastností.
Znáte někdo tuhle hru? Už delší dobu se tu povaluje překlad, ten jsem zbežně prolétl a mám z toho rozporuplné pocity... přijde mi to prostě jako přímý přepis počítačové hry na papír (včetně zbraní, vybavení, ale i veškerých pravidel). Ačkoliv mám Fallout rád, tahle hra mi přišla dosti nehratelná - procentuelní výpočty odolnosti proti ohni/laseru/atd. byly fajn na počítači, ale naživo bych to počítat nechtěl :roll:

Mám dva dotazy:

(1) Nevíte někdo, kde sehnat originál? Odkaz na překlad je v záhlaví, ale originál - byť je zdarma - jsem nikde nevygooglil. Oficiální stránky jsou nespíš dávno mrtvé.

(2) Hrál to někdo? Právě Ecthelion se tvářil, že ano. Jaké to je?
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Urcite sa mi to v originali (spolu s niekolkymi sourcebookmi) vala na niektorom disku. Skusim sa pozriet, ak treba.

S dojmom nehratelnosti nemozem inak ako nesuhlasit (posobilo to na mna ako GURPS na steroidoch).
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

tu sa to da stiahnut:

http://fallout-rpg.narod.ru/PnP.html

suhlasim s tym ze je to nehratelne zlozite.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Ad. 2) Hráli jsme kampaň (asi tři čtyři sezení, pak to krachlo) a ze zkušenosti můžeme prohlásit, že to s tou složitostí není tak horké.

Rozhodně to není hra pro někoho, kdo s RPG začíná nebo nikdy neslyšel o Falloutu, protože se automaticky předpokládá, že s oběma problémy je čtenář seznámen a jinak se to prostě neřeší. Pokud ale hráč zná obojí (ví, jak vypadají RPG a jak s nimi pracovat a hrál Fallout), pak je to pro hráče dobrá knížka.

Na počítání to není tak složité - tvorba postavy kratší chvilku zabere (když se připočítá, jak se do procent promítnou vlastnosti a traity), ale to taky poslední počítání, které se tam provádí. Střelba a všechny dovednosti jsou na procentový skill check, který je jednoduše aplikovatelný a počítání nezabere. Samozřejmě je tam tuna pravidel jako souboj v automobilech a podobné vychytávky, ale tyhle pravidla se musí ignorovat. $D

Osobně myšlím, že DnD je možná ještě složitější systém... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

HM
tvoje slova ma naplnili nadejou. :P
precitam a posudim, aj ked asi by to chcelo priamo zahrat.

lenze ked ta chamrad tuna okolo frfle uz aj na pekny UniSystem :(
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Len co si vyskusam Wilderness of Mirrors, A Dirty World a Committee for the Exploration of Mysteries, som ochotny vyskusat aj Fallout :P
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Kdysi jsem si stáhnul systém v češtině, ale nedostal jsem se moc daleko... je to hodně překombinované - neřekl bych složité, ale zbytečně složité na to, že to složité vůbec být nemusí.

Pokud bych hrál Fallout, zahrál bych si ho v nějakém hodně jednoduchém univerzálním systému (Symbol :P, ve Windowu si to dokážu taky dobře představit).
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

alebo v Crepoch, 3:16 (Brotherhood of Steel FTW!), Trollbabe, Octane, UniSystem :P

alebo RatPack ... o zmutovanych potkanoch v New Reno :D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Aljen píše:3:16 (Brotherhood of Steel FTW!)
Kedy hrame?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew »

Možná úspěšnější (na trošku jiném poli) by mohl být Fallout Warefare - měla by to být, tuším wargamingovka, akorát k tomu asi neexistujou modely. Člověk si holt musí povystříhat a poslepovat placatý papírový figurky, co jsou k tomu přiložený. Bylo to myslím v Levelu (nebo jiným časopisu) jako příloha k Fallout tactiscs.
EDIT: sakra, nejmenuje se to spíš Fallout Warfare ? :think:
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout Pen and Paper

Příspěvek od Shako »

Nekdo dalsi, kdo se to pokousel hrat? Pripadne se jen inspiroval svetem Fallouta a nakonec hral v jinem systemu?

Nase skupina zvazuje, ze bychom to zkusili zahrat, tak shanim nejake info.
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout Pen and Paper

Příspěvek od Aljen »

Osobne by som to vyskusal hrat v Diaspore (system zalozeny na FATE s par vlastnymi vychytavkami)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout Pen and Paper

Příspěvek od OnGe »

Tohle jsem jednou zkousel, ale je to naprd. Spis wargame, nez RPG, ten SPECIAL je na klasicke hrani celkem neohrabany. Resi se navic snad akorat mechanika boje, takze asi neni moc duvod nepouzit nejaky genericky system a naockovat Fallout prostredi.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout Pen and Paper

Příspěvek od Shako »

Aljen píše:Osobne by som to vyskusal hrat v Diaspore (system zalozeny na FATE s par vlastnymi vychytavkami)
No, Fate jsem tak zbezne cetl a prijde mi to prilis abstraktni a malo takticke pro potreby nasi skupiny. Takze jeslti je Diaspore neco podobneho, tak to nejspis nebude to prave. Ale diky za tip, mrknu na to.

onge píše:asi neni moc duvod nepouzit nejaky genericky system a naockovat Fallout prostredi.
Hmm, a jak treba do generickeho systemu dodelas nejake energeticke zbrane a dalsi specifika falloutoveho sveta jako perky. Dovedu si predstavit, ze libovolny bestiar se da vykrast z fallouta a predelat do jineho systemu.

Proste mi prijde, ze bez vicek od lahvi, nukacoly, krysoprasu, utocnych pusek, pumpovacich brokovnic, energozbroji atp. to proste nebude dostatecne "falloutoidni". To uz pak muzu hrat libovolne genericke post-apo.
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti