Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Aljen »

a Gm je v podstate trestany ak hracske elementy nepouziva, pretoze ma menej kociek v konfliktoch :D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od PardGalen »

boubaque píše:Střepy snů
Díky. Už bych si to měl konečně přečíst. :wink:
Předpokládám, že je to i v LITE verzi.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Antharon »

strepy snu sa oplatia precitat hlavne v plnej verzii, pol knihy su rady a napady na vedenie hry, ktore sa imho oplati precitat
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
RadekS
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 8. 2013, 18:07

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od RadekS »

Doporučil by mi zde někdo systém dle mých představ? Systém by měl hlavně podporovat RP a vývoj/charakter postav (charakterník je podle mne nejlepší věc, kterou). Pokud možno větší svobodu při tvorbě postavy (co možná nejmenší vázanost na povolání- všichni můžou vše, ale jen někteří nejlépe). Mechanika by mohla být složitější a hra založená více na příběhu (může být epické i reálné, ale nesmí to být mlácení nepřátel pro exp body). Motiv spíše fantasy, ale nebráním se ani středověku/steampunku. Nehledám však svět (pokud bude nevadí), ale systém. Nějaké rady?

Začínal jsem u drd+. Následně jsem přešel na drd (jelikož bylo zkrátka populární a musel jsem se přizpůsobit většině :D ). Pravidla znám (jen tak zběžně) také od DnD 4e a DnD Next. Zatím u mne vede drd+...uvažuji, že si prolouskám Fate.

Díky.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Quentin »

Moc toho neznám, ale zkusil bych;
Fate 2.0 (překlad tady na foru)
Fate Core (dost jiná hra než předchozí edice, koukni na oba Fatey zvlášť)
Savage Worlds (da se nekde upiratit)
Pro úplně jinou, hodně příběhovou hru - Střepy snů (snad se v cechach jeste prodava)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 »

* Dračí doupě 2 (pozri si bezplatnú Pirátsku verziu). Je to fantasy, je to príbehové, má to dosť voľnosti.
* to, čo hovorí Quentin.
* možno ešte Příběhy Impéria, vykanibalizuješ si systém (je to FATEoid)

Otázka je, či chceš taktický súboj, resp. čo si myslíš o D&D 4e a prečo ti nevyhovuje?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
RadekS
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 8. 2013, 18:07

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od RadekS »

No na DnD 4e mi vadí, že je to spíše hra o vymlacování nepřátel a vyhledávání truhel. DnD je dobré na herní engine (ty hry hrál prostě každý :D ), ale na hru na hrdiny se mi to nelíbí. To už je lepší DrD+. DnD bych přirovnal k DrD 1.6 - s dobrou partou nezáleží na systému, ale pokud bych měl DrD hodnotit tak mu moc hvězdiček nedám. je to spíš takové RPG na stylu video her...to u her na hrdiny nehledám.
Ad DrD2) přiznám se, že jsem mu nedal šanci z důvodu, že kam se kouknu vidím jen negativní kritiku.

Tak včerejší večer patřil Fate 2 (takové čtení mezi řádky) a musím říct, že tvorba postavy se mi moc líbila. Spíš mám problém s tím, že to není mechanika...připadá mi to nedodělané. Je fajn, že se s tím dá záhrát cokoliv, ale já chci středověké fantasy takže to si mne nezíská. A takové body osudu podle mne ve hře nemají co dělat- PJ/DM vytvoří příběh a hráč jej má hrát a užívat si na něm to, že co se stane ovlivní jen 'nepřímo'. No moc se mi nelíbí, že vše je na fantazii.

Fate Core je úplně něco jiného. Z rychlého prolistování (čtěte 5min před spaním :D ) musím říct, že jsem docela zklamaný. Ale ještě jsem mu šanci nedal.

Ad Příběhy Impéria) Já myslel, že je to příběh do Fatu. (?)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od York »

RadekS: Tohle sice není oficiálně vydaná hra, ale možná by to mohlo splňovat alespoň část z toho, co hledáš. Jedná se o starý dračák (PPZ) s kompletně vyměněnými vnitřnostmi - základem je poměrně obecný dovednostní systém, takže to má větší volnost, co se postav týče, než klasické DrD.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od fenikso »

RadekS píše:A takové body osudu podle mne ve hře nemají co dělat- PJ/DM vytvoří příběh a hráč jej má hrát a užívat si na něm to, že co se stane ovlivní jen 'nepřímo'.
V tom případě rovnou zavrhni všechny Fate hry i Střepy Snů. Možná bych zvážil GURPS 4e nebo třeba WFRP.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Quentin »

RadekS: Co tak nějaký generic systém jako True20? Nebo aspon ty Savage Worlds.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 »

Zatiaľ mám medzipocit, že je exaktne jasné, čo nechceš, vieš zhruba, čo chceš, ale očakávania sú protibežné.

Určite neodmietaj hry na základe päťminútového prečítania, ani na základe apriórnych negácií (body osudu sú zlo), lebo si odsekneš z horizontu takmer všetky hry po roku 2005 a ostanú ti viacmenej len staré, turbomechanické hry a la D&D 3.X, GURPS, Shadowrun a spol, alebo náhodná zbierka kadejakých hier, kde na tri skvelé vlastnosti pripadne jeden zastavovák.

Konkrétnejšie:
* rozhodne neodmietaj DrD2 na základe cudzích kritík. Prečítaj si poriadne Pirátsku verziu (málo strán) a uvidíš.

DrD2 nie je úplne hra, čo by som išiel okamžite o polnoci hrať, ale má a) exaktný setting b) príbehové elementy v primeranej forme c) je po česky d) nie je to taktický festival.

* zabudnutý hybrid je Shadows of the Yesterday, čo je fantasy hra na pomedzí príbehových hier s mnohými exaktnými mechanikami pre klasických hráčov. Je to slovenský preklad -- herné prostredie tam nie je, pravidlá sú niekedy komplikované, ale stojí to za hodenie očkom.

Bokom: Príbehy Impéria sú úplne samostatná hra + prostredie, ktorá vychádza z FATE 2, ale to ťa nemusí trápiť: kopa hráčov to hrá, a ani netuší, že odkiaľ pochádzajú pravidlá a to je dobre.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od crowen »

Skus Mouse Guard RPG
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Ecthelion »

RadekS píše:Ad Příběhy Impéria) Já myslel, že je to příběh do Fatu. (?)
Příběhy Impéria obsahují systém založený na úpravě druhé edice Fate (v podstatě Fate jak jsme ho hráli a jak nám fungoval, rozšířený o některé aspekty třetí edice; vyházeli jsme hromadu nadbytečný ćh věcí, některé více rozepsali, sjednotili, etc.) plus svět viktoriánského 19. století. Kdybys chtěl, tak použít jen pravidla z Příběhů není žádný problém (pokud vím používá je tu tak víc lidí).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
RadekS
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 8. 2013, 18:07

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od RadekS »

Všem vám díky za vaše postřehy...momentálně mám v pc asi 20 systémů :D
Každému systému budu muset darovat nějaké ty hodiny času...Díky moc za vaše tipy... :)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Sparkle »

RadekS: pokud jsi z Prahy a okolí, tak 14. září budem zkoušet Fate Core v úpravě pro tradičnější fantasy, dej vědět pokud by sis to chtěl zkusit. Fate Pointů se neboj, pokud bys s nima chtěl ovlivňovat příběh tak GM má stejně právo veta, zápletku si tím rozbít nenechá a vůbec je tímhle způsobem nemusíš používat.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti