Barbarians of Lemuria

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Lemmy »

(anotace)
Obrázek

Setkali jste se už s hrou Barbarians of Lemuria Četli jste ji, případně hráli? Má smysl hru vyzkoušet? Co si o ní myslíte?

Co vím, prostředí by mělo být inspirováno světem, do kterého zasazuje své hrdiny spisovatel Lin Carter (jinak známý jako pokračovatel Howarda a jeho Conana, s jeho Lemurií jsem se zatím nesetkal).

Hra by měla být volně ke stažení na (2. edice):
http://www.1km1kt.net/rpg/barbarians-of-lemuria

Jak jsem se koukal, má celkem hodně jednoduchá pravidla. Zajímavě je pojaté léčení po boji. Taky je mi hodně sympatické, že na mě hra působí dojmem: Na nic si nehraju, jsem obyčejně udělané klasické RPG s několika jednoduchými pravidly. $D
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Lemmy píše: 6. 11. 2008, 10:34 Setkali jste se už s hrou Barbarians of Lemuria Četli jste ji, případně hráli? Má smysl hru vyzkoušet? Co si o ní myslíte?

Co vím, prostředí by mělo být inspirováno světem, do kterého zasazuje své hrdiny spisovatel Lin Carter (jinak známý jako pokračovatel Howarda a jeho Conana, s jeho Lemurií jsem se zatím nesetkal).

Hra by měla být volně ke stažení na (2. edice):
http://www.1km1kt.net/rpg/barbarians-of-lemuria

Jak jsem se koukal, má celkem hodně jednoduchá pravidla. Zajímavě je pojaté léčení po boji. Taky je mi hodně sympatické, že na mě hra působí dojmem: Na nic si nehraju, jsem obyčejně udělané klasické RPG s několika jednoduchými pravidly. $D


Četl jsem pravidla, části o Lemurii jsem přeskočil (Carter mě moc nebere), a přišlo mi to jako vcelku obyčejný minimalistický systém... moc se mi ale líbily hero points, za které lze koupit úspěch v hodu, který se vám nepovedl, ale musíte popsat, jak se hrdina "otřásl a zvedl" (Van Damme anyone?), jak si hrábnul na dno, nebo co jiného "heroického" udělal...

Osobně se mi víc líbí In A Wicked Age od Bakera, nebo Red Box Hack...
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Budu muset najít někdy čas, abych to pročetl celé :-? ... Jasně, to od toho přesně očekávám, jak jsem to tak zběžně projel - obyčejný, minimalistický a jednoduchý systém.
Otázka je, zda by to bylo dobře hratelné.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Našel jsem si trochu času a projel celá pravidla (omáčku okolo jsem vynechal) a jak píše Conlai a jak jsem psal já: skutečně obyčejný, ale dobře udělaný, minimalistický systém.

Hratelné to určitě je, nebojím se říct, že dobře, časem si Barbarians of Lemuria musím vyzkoušet.
Hra přesně podlé mého gusta :)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Aljen »

Mal som moznost vyskusat si BoL ako hrac a mozem povedat ...
PARADA!

Hrdinsky S&S system a zodpovedajuci fluff. Pekny freeform magicky system conanovskeho stylu (moznost hracskeho vyberu z requirements, magia je draha ale nizkolevenove kuzla sa daju carovat aj castejsie vdaka speci pravidlam na regeneraciu many. Vysokolevelove su epicke a maju aj epicke requirements), jednoduche pravidla podobne DrD2 core (presne a nepresne, Hod+bonus vs 9 ale neexistuje opposing roll) avsak v klasickom razeni kde je fikcia dielom hlavne Gma rovnako ako rozhodovanie. Minimum gamistickych a simulacnych prvkov.
Nadhera.

hned by som si zahral kampan.

Aj ked je asi pravda ze vacsina skveleho zazitku bola sposobena perfektnymi spoluhracmi (Bifi, Zyt, Tork) a dokonalym GMom Conlaiom.

U mna urcite 5/5 v anotacii
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Bifi »

Pridávam sa k Aljenovi. Mágia má nádhernú flavour, systém kariér vyrába krásnu históriu postavy*, systém je flexibilný, Hero points sú super.

_________
* OT: Spôsob volenia kariér mi v BoL príde lepší ako v DrD2. Funguje tak, že si hráč zvolí 4 "povolania" z 26, a medzi ne si rozdelí 4 úrovne s tým, že minimum je 0 a maximum je 3. Aj povolanie s úrovňou nula sa dá používať, t.j. hráč má všetky základné zručnosti povolania už k dispozícii (akurát bez bonusu). Okrem toho si povolania zoradí v čase, t.j. "najprv som bol otrok, potom ma vyslobodili lovci, s ktorými som 2 roky putoval, kým...". Príde mi to lepšie ako iba rozdeliť body, a ak hráč chce byť v niečom dobrý, tak si automaticky šírku zručností zužuje. Samozrejme, DrD2 hovorí, že hráč má automaticky nulu vo všetkých piatich a okrem toho si rozdelí 3 úrovne - t.j. nie je nič, čo postava nevie (s výnimkou pokročilých povolaní).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Aljen »

Ano suhlasim.

System karier je nieco velmi S&S, ku klasickemu fantasy sa mi to az tak nehodi (jasne je to pouzitelne, ale klasicke fantasy caka ze nizkolevelova postava ma za sebou minimum "karier").
Archetypy-baliky dovednosti v DrD2 maju kus inu funkciu a ideu ako kariera v BoL. Je ich iba 5 a su dost explicitne definovane co sa tyka prislusnych dovednosti. V BoL je ich 26 ale dovednosti ktore pod ne patria sa urcuju len na zaklade konsenzu pri stole a zdraveho rozumu, len tie najvyznacnejsie su napisane priamo v odseku ktory kariera zabera.

v DrD2 v podstate z archetypov vytvaras kariery postavy. Pricom ta tvorba je cisto vo fikcnej urovni a je zaznamenana iba ako rastuce hodnoty archetypov. A aj to iba v pripade ze sa chces na background postavy takto pozriet uz pri tvorbe
(Stravila postava niekolko rokov ako pirat? Tak jej dam Kejklira a Bojovnika +1. Po stretnuti s ostrovnym kultom presla na vieru v Zoolandera a viedla dokonca svoj vlastny kmen ako Knaz? Tak pridam zariekavaca a mozno aj mastickara ...)

Sedia mi oba sposoby pre dany defaul styl hry v DrD2 alebo BoL
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Bifi »

Ziroonderela, nie Zoolandera! Zahrávaš si s hnevom démonov!
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Aljen »

http://www.strangestones.com/
tu najdete nejake dobrodruzstva a hacky BoL
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Conlai »

Momentálně hrajeme v lehce houserulovaném systému BoL. Tady je odkaz na osobní deníky, které používáme.

http://ohenaozveny.wordpress.com/materialy/
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Ecthelion »

Conlai píše:Tady je odkaz na osobní deníky, které používáme.
Jejda, ty jsou luxusní! :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Aljen »

Conlai píše:Momentálně hrajeme v lehce houserulovaném systému BoL. Tady je odkaz na osobní deníky, které používáme.
Ake mate houserules?
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Conlai »

Aljen: Jsou to jen detaily, které jsme upravili po konci prvního tažení.
- Zavedli jsme více méně jednotné zranění pro všechny zbraně. Dvouruční zbraně mají vyšší kostku poškození, namísto fixního +2.
- Používáme zkušenosti a levelování z Honor and Intrique a růst postav je pozvolnější
- Nehrajeme na historky, jediný downtime ve hře je zima, kdy alchymisti vyrábí, ostatní můžou dělat jiné věci pro expy, reputaci v komunitě, kde kumpanie zimuje atd.
- Momentálně vyvíjíme bílou magii, která bude rozvíjet kněžský systém požehnání (přání jednoho z hráčů).

Ecthelion: Díky :-)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarians of Lemuria

Příspěvek od Aljen »

Obzeram tvoj char sheet ktory je graficky skvely.
Vsimol som si ze tam nemas nevyhody (Flaws)
Zkusenosti su asi Advancement points a zbrane maju stlpec Delka co neviem co je

Ak by sa ti chcelo spravit ten tvoj charsheet aj v anglistine (farebny a CB) bol by som velmi rad. Spravil by som z neho editovatelne PDF s listboxami atd
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti