Bijec

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Snílek
Příspěvky: 70
Registrován: 5. 2. 2015, 19:17
Bydliště: Svět čiré fantazie

Bijec

Příspěvek od Snílek »

Přeji dobrý den, drazí lidé.
Narazil jsem na jeden zádrhel v pravidlech:
Ničitel Ulgar začíná jako Bojovník. Když se však dostane na úroveň Bojovníka 5, nemá tušení, kam se vydá.
Nevidí se být rytířem na koni, ani zaklínačem se zmutovaným tělem, ani čarodějem metajícím blesky.
Touží se stát Bijcem a Barbarem, tak jak byl popsán v DrD+.
Kam dál? Mechanika DrD2 to neumožňuje...
Všechno, i strach, má v životě své místo.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: Bijec

Příspěvek od Rodario »

Stane se Hraničářem a vezme si schopnost Berserk.

Možná si k tomu přidá i jednu úroveň Válečníka, aby získal Mistrovství v boji zblízka proti lidem a zvířatům.
Uživatelský avatar
Aen Dh'aard
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 8. 2011, 20:26

Re: Bijec

Příspěvek od Aen Dh'aard »

… a po 6 úrovních v Hraničáři a Válečníkovi jsou na řadě zvláštní schopnosti Ničitele z Her mocných ;)
Naposledy upravil(a) Aen Dh'aard dne 17. 5. 2015, 11:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Bijec

Příspěvek od PotulnyDruid »

Snílek píše:..Nevidí se být rytířem na koni..
Tak celou dovednost ignoruj, to že k ní máš povolen přístup neznamená, že jí postava musí využít. Jednoduše si vypikuj jen ZS která ti vyhovují a styl a atmosféru postavy už udělá roleplaying.
under construction
Uživatelský avatar
Snílek
Příspěvky: 70
Registrován: 5. 2. 2015, 19:17
Bydliště: Svět čiré fantazie

Re: Bijec

Příspěvek od Snílek »

Skvěle, děkuji. Já jsem si říkal, že třeba takový Černokněžník Vladis by asi nežongloval s míčky a nešplhal po domech, stejně jako velká Inkvizitorka Morena. To, že postava má přístup k dovednosti neznamená, že ji musí využívat.
V tom případě už podle mne DrDII nemá chybu (až na prťavý ceník, ale to je chyba příručky).
Všechno, i strach, má v životě své místo.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Bijec

Příspěvek od Fafrin »

A taky si vezme 7, 8 a 9 úrovneň které investuje do zdrojů těla případně Vlivu a vezme si k tomu další ZS z bojovníka, nebo něco z rasy, nebo rodovou zbraň.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: Bijec

Příspěvek od Rodario »

Jak už tady řekli předemnou, udělat si barbara brutálního bijce nablízko je v Drd 2 dost snadné a máš na to dost možností, hlavně v Mistrech s povoláními Ničitele a Mstitele. Jo, budeš mít věci navíc, ale ty můžeš vždycky ignorovat nebo nějak jinak pojmout.

To spíš takový lučištník nebo někdo, kdo se specializuje na vrhací zbraně se v samotném boji zdálky v mistrech vůbec nezmění, protože tam žádné schopnosti přímo na tohle nejsou. :( Věci typu "Počítá si na boj zdálky vědmáka" nepočítám, protože to se spíš zlepšuje do šířky než do výšky. A boj zblízka to má taky.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Bijec

Příspěvek od Fafrin »

Návrh na mistrovské povolání - Čarostřelec. (Píšu si)
Fakt není v mstiteli nic, co by se dalo pro střelce využít? Něco tam je - Nekrytá místa, Zadní vrátka, Zákeřné útoky, možná by se dal nějak použít i Vládce zmatku(buď pro vrhače, nebo pro střelce proti rozptýleným oddílům).
Z Ničitele se dá použít Legendární bojovník.
Nicméně povolání vysloveně rozvíjející boj z dálky tam není - zase boj z dálky defacto je pouze malá část Zvěda. (Ostatní aspekty Zvěda rozvíjí Vůdce nebo právě Mstitel)
Věci jako skrývání nebo boj zblízka se nachází ve více pokročilých povoláních.
Takže jestli něco, tak trošku posílit tento aspekt ve Mstiteli. Uvidíme po revizi základu.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: Bijec

Příspěvek od Rodario »

Fafrin píše:Návrh na mistrovské povolání - Čarostřelec. (Píšu si)
Fakt není v mstiteli nic, co by se dalo pro střelce využít? Něco tam je - Nekrytá místa, Zadní vrátka, Zákeřné útoky, možná by se dal nějak použít i Vládce zmatku(buď pro vrhače, nebo pro střelce proti rozptýleným oddílům).
Z Ničitele se dá použít Legendární bojovník.
Nicméně povolání vysloveně rozvíjející boj z dálky tam není - zase boj z dálky defacto je pouze malá část Zvěda. (Ostatní aspekty Zvěda rozvíjí Vůdce nebo právě Mstitel)
Věci jako skrývání nebo boj zblízka se nachází ve více pokročilých povoláních.
Takže jestli něco, tak trošku posílit tento aspekt ve Mstiteli. Uvidíme po revizi základu.
Oprava: Není tam nic, co by se nedalo použít jen pro střelce. Tak sem to myslel :) Střelci nemají nic jako Záludné Finty nebo Ničivá Smršť (Přitom to by se krásně hodilo i pro ně). U Mstitele bych čekal, že aspoň něco pro boj zdálky bude mít, ale ten tam místo toho má Sebeobranu, která je zase jen pro boj zblízka a Vládce Zmatku taky potřebuje, aby se Mstitel vrhnul doprostřed oddílu a způsobit ten zmatek tím, že po nich třeba bude něco házet nebo po nich vystřelí spršku šípů tahle schopnost zřejmě nepovoluje.

Proto sem vymyslel pár střeleckých ZS když sem dělal toho "Chodce", abych ho nějak odlišil od Mstitele.

Takže by se vážně hodilo tu část u Mstitele posílit. A Ničiteli bych přidal Zvěda mezi podmiňující povolání a přidal bych aspoň i vrh a jízdní boj zblízka proti nevorům, ale to už je něco jiného :D

A co se týče Legendárního bojovníka, tak tam popis je Má brilantní techniku a vyhnout se jeho ráně není vůbec snadné. Takže sem přemýšlel, jestli to teda vážně není jen pro boj zblízka a to s tělesnými útoky není chyba :D
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Bijec

Příspěvek od Fafrin »

fluff texty jsou fluff texty a ne pravidla.

Vládce Zmatku ti, jak jsem popsal, umožňuje zmatkovat s rozptýleným oddílem - představ si houf, který utvoří rojnici, aby prohledal kus lesa a něco našel - ty můžeš se střelcem překračovat linin rojnice tam a zpět a ostřelovat různé konce rojnice, aby jsi vytvořil zmatek. Je to trošku "nestandartní" situace, ale lze IMHO použít.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: Bijec

Příspěvek od Rodario »

Já vím, jen mě to zmátlo :D Fakt ale je, že v Mistrech není nic, co je dělané přesně pro vrh či střelbu, což mě trochu zklamalo.

A co se týče Vládce zmatku... teoreticky to možná lze použít, ale to nic nemění na tom, že ta schopnost je dělaná pro postavy co bojují zblízka a to že to jde možná i použít když máš střelnou zbraň je spíš náhoda :( Spíš mi to připadá jako takové Záludné finty co fungují na oddíly namísto jednotlivců.

Navíc se tam píše "pokud se Mstitel vrhne mezi členy nepřátelského oddílu", což mi připadá spíš jako něco typu "vběhnu tam s obouručákem jako Barbar Conan a začnu tam všechny kosit než se vzpamatujou" než něco typu "přesunuju se z pozice do pozice a ostřeluju je z různých stran aby si mysleli, že já nás víc než ve skutečnosti". I ten příklad mluví o hraničáři s mečem, který tam jako ten Barbar Conan vběhne.

Pokud se tedy tím "vrhne mezi členy nepřátelského oddílu" nemyslí to, že toho Mstitele nějaký kroll-kejklíř do jejich středu nejdřív vrhne nebo si na to nepostaví nějaký improvizovaný katapult, tak to tak slavně nevidím :D

Kdyžtak mohl bys ten svůj příklad trochu specifikovat? Rojnice jakžtakž tuším o co jde, ale nějak ten tvůj příklad nechápu no :(
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Bijec

Příspěvek od Fafrin »

Příklad: Mstitel má spáchat atentát na prince. Princ vyrazí na lov se svou družinou a lovci se rozptýlí po oboře.
Mstitel se proplíží doprostřed obory a pak začne vydávat zvířecí zvuky, chrastit kde kterými keři a občas pošle několik šípů směrem k nějakému lovci, aby mu plašil koně.
Sam se rychle přesunuje z místa na místo na svém věrném tmavém oři.

Vládce zmatku není dovednost a není ani na žádnou vázán, takže zmatek můžeš vyvolávat zastrašováním, útoky, akrobacií, magií dřeva, vzduchu, iluzí, nebo třeba i vydáváním rozkazů při imitování hlasu velitele.

A ten příklad, co se na něj dívám, není nejlepší a nebo není perfektně svázán se schopností, protože vyvoláním zmatku se určitě v mnoha případech dá oddíl rozprášit, takže není důvod, aby "Pokud by se mstitel na začátku rozhodl, že oddíl zničí jedním rychlím útokem, nemohl by využít zvláštní schopnost Vládce zmatku (...)."
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: Bijec

Příspěvek od Rodario »

No, ono přímo v té schopnosti je napsáno že se Mstitel "vrhne mezi členy oddílu", takže nevím, jestli to teda mám brát jen jako fluff namísto pevného pravidla nebo jak :( A ten příklad přímo v pravidlech tomu moc nepomáhá. Jako já bych tu část o "vrhnutí se mezi členy oddílu" úplně vynechal a nechal bych to na hráči, jakým způsobem ten zmatek vyvolá, ať už je uprostřed oddílu nebo třeba pár metrů daleko schovaný v křoví.

A co se týče tvého příkladu, vážně se tehdy ještě ti lovci berou jako jeden oddíl? Myslel sem, že v tom případě sou to už buď jednotlivci nebo se rozdělí do několika menších oddílů.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Bijec

Příspěvek od Fafrin »

Roztýlený oddíl - Viz DrDII-HM, str. 67, Oddíly, Používání oddílu, Rozptýlení.
Tohle mi přijde jako typický případ, kdy bych házel celým oddílem a proti celému oddílu - jednak pro jednoduchost a jednak z důvodu toho, že lovci spolu stále mohou částečně komunikovat a organizovat se, např pomocí loveckých signálů.

Řekl bych, že v tom Vládci Zmatku je vtrhnutí do oddílu přece jen důležité - proto, aby byl mstitel uprostřed nepřítele, a tedy dostupný pro různé likvidační a potencionálně pro něj nebezpečné akce oddílu. (Tedy nemohl oddstřelovat či křičet z dálky či bezpečného krytu.)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Rodario
Příspěvky: 371
Registrován: 11. 3. 2015, 06:46

Re: Bijec

Příspěvek od Rodario »

Jo no a já tak trochu nechápu proč, když ve většině situací by dávalo smysl ten zmatek tvořit zdálky, když na to máš prostředky :/ Ale to už se bavíme o něčem jiném.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů