Ke zvířecí podobě a používání ZS

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Rurik

Ke zvířecí podobě a používání ZS

Příspěvek od Rurik »

Zdravím všechny oddané hráče Dračího doupěte a měl bych dotaz, nebo možná námět na diskuzi...

Může dle pravidel šaman, po použití zvláštní schopnosti Měnič podob, ve zvířecí podobě využívat některé tělesné zvláštní schopnosti bojovníka, jako Pádný úder či Gladiátor? U většiny zvířat je napsáno, že mají přirozené zbraně a dostávají tak manévry zadarmo (např. mocně za drtivou zbraň ve formě kopyt), nejedná se tedy dle mého názoru o boj beze zbraně, nýbrž se zbraní. Domnívám se tak, že by toho šaman měl být schopen.

Děkuji předem za odpovědi, v pravidlech jsem odpověď nenalezl, tak chci znát názor i ostatních.

P.S.: Pokud si můj dotaz přečte i některý z tvůrců DrD II, chtěl bych celému kolektivu poděkovat za úžasnou hru, ke které jsem, přes počáteční potíže, dovedl celou svoji skupinu a naučil jsem je tak, že zlaté české ručičky stále ještě existují :D . Jen tak dál... :clap:
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Ke zvířecí podobě a používání ZS

Příspěvek od Sarsaparillos »

V pravidlech stojí (str. 202 e-verze), že povolání šamana se rozšíří o charakteristiku a ZS zvířete. Šaman si zachovává lidskou mysl, ale některé lidské dovednosti, nedokáže provádět.
Jako první bych se tedy podíval na ZS zvířete a pokud to v charakteristice ty řešené bojovnické ZS má, je po problému.
Dále bych srriktně vyloučil ty ZS, které jsou vázané na zacházení se zbraní jako s nástrojem. Pokud má šaman bojovnickou ZS Gladiátor, bude se to vždy týkat nějaké zbraně - nástroje. Zacházení s přirozenými zbraněmi zvířat je podle mne jiná kategorie.
Zbytek podle fikce a popisu zvířete. Pokud to bude např. medvěd, neviděl bych se ZS Pádný úder problém. U lišky bych to nepovolil.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů