[RPG Kuchyna 2011] - Tajomny Albion

RPG Kuchyně proběhla 18.2.–6.3.2011
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

[RPG Kuchyna 2011] - Tajomny Albion

Příspěvek od crowen »

Obrázek

Linka na stiahnutie: Tajomny Albion

Tajomný Albion je fantasy RPG hra, ktorá vznikla ako príspevok do súťaže RPG Kuchyňa 2011. Odohráva sa vo fiktívnej zemi Tajomného Albionu, ktorá je do určitej miery inšpirovaná stredovekým Anglickom. Hra je určená ideálne pre 4-6 hráčov, ale dá sa dobre zabaviť aj vo dvojici.

Tajomný Albion je presný opak high fantasy, neodohrávajú sa tu žiadne epické bitky o záchranu vesmíru, postavy nie sú všemocné, neriadia osudy stoviek tisícov iných bytostí. Postavy môžu veľmi ľahko umrieť po pár ranách mečom či sekerou. Drak je ultramocná bytosť, ani skupina veľmi skúsených postáv ho tak ľahko nezabije. Draci sú zvieratá, dravce, avšak nie sú nadané inteligenciou, nevládnu mágii ani sa nedokážu premeniť do ľudskej podoby. Táto hra sa určite neinšpirovala hrou World of Warcraft, brnenia sú uveriteľné, nie plné pichliačov, žiadne trojmetrové meče ani podobné zhovädilosti.

Vo svete Tajomného Albionu žije niekoľko rás, z ktorých si môžu hráči vybrať: ľudia (obyvatelia kráľovstiev na ostrove, severania a mauri), trpaslíci a elfovia. Okrem týchto troch rás vo svete Tajomného Albionu žijú orkovia, trollovia, ľudožraví obri, dryády, víly a iné bytosti.

Mágia je tajomná, nevyspytateľná, vzácna a vôbec nie všemocná. Vládnu ňou druidi, ľudskí čarodejovia, elfskí divotvorci, orkskí šamani, avšak magicky nadaných jedincov je veľmi málo, ostatní sa ich stránia a boja sa ich, niektoré kultúry čarodejov priamo prenasledujú, diskriminujú a zabíjajú, pretože mágia sa prieči vôli ich boha či bohov. Mágia nedokáže stvoriť inteligentný život ani hmotné predmety len tak z ničoho, dokáže len pozmeniť alebo ovplyvniť realitu.

Technológie vo svete Tajomného Albionu sú porovnateľné s technológiami v našom svete okolo roku 1000, s niekoľkými výnimkami popísanými pri jednotlivých rasách. Postavy nemajú prístup k stovkám tisícov zlatých, väčšina z nich v živote nevidela viac, ako niekoľko desiatok zlatých pohromade.

Väčšinu Albionu, Hibernie, Francie aj Norge pokrývajú husté lesy a hvozdy, cez ktoré vedú cesty spájajúce jednotlivé mestá a prístavy. V lesoch sa voľne potulujú medvede, vlky, jelene a kance, na planinách sa potulujú zubry a divé kone. Hranice medzi kráľovstvami sú nejasné, často bývajú dôvodom sváru a preliatej krvi.

Príbehy Tajomného Albionu sa odohrávajú v oblasti nazývanej Trojhraničie, kde sa stretávajú hranice troch kráľovstiev – ľudského, trpasličieho a elfského, cez ktoré sa prelína oblasť, kde sa vyskytujú škretie kmene.

Vynikajúcou inšpiráciou pred hraním vo svete Tajomného Albionu sú Sapkowského knihy o Zaklínačovi Geraltovi, Žambochove knihy o Koniášovi a Baklym, Šlechtov cyklus Krvavé Pohraničie, Neomillnerovej knihy (Díte Skály, Zaklínačka Lota, Písně čarodejky), Červenákov cyklus o Roganovi, Mosteckého knihy o vikingoch (Útesy křiku, trilógia Vlčí věk). Z filmov určite nový Robin Hood s Russelom Crowem, Art: The Knight Templar, Season of the Witch, Black Death, Lord of the Rings (aj keď to je veľmi epické, inšpiráciu hľadajte vo vizualizácii orkov, kostýmoch, elfoch atď), Braveheart, Outlander, Beowulf, 13th Warrior. Z televíznych seriálov si určite nenechajte ujsť The pillars of the Earth odohrávajúci
sa v stredovekom Anglicku. Super inšpiráciou je aj komixová séria Northlanders od Briana Wooda.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od Jarilo »

Wooow, must download and read right now! :D

Zní to skvěle, Crowene, trefil ses mi do chuti jak jen to šlo, jdu na to $D .

edit: P.S. - Nepovedlo se mi rozluštit jméno či nick autora ilustrace, můžeš prosím poskytnout, díky moc.
Naposledy upravil(a) Jarilo dne 7. 3. 2011, 17:59, celkem upraveno 1 x.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od crowen »

Jarilo píše:Wooow, must download and read right now! :D

Zní to skvěle, Crowmane, trefil ses mi do chuti jak jen to šlo, jdu na to $D .

edit: P.S. - Nepovedlo se mi rozluštit jméno či nick autora ilustrace, můžeš prosím poskytnout, díky moc.
autorom je http://draegg.deviantart.com/

ps moj nick je crowen, nie crowman :-)
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od Jarilo »

Díky a opraveno a sorry, sem slepej =).

Já to rozluštil jako Dragg :) .
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od Antharon »

tak som to nakoniec dočítal celkom s ľahkosťou. Ako som už niekde písal, pripomína mi to Příběhy impéria z ranného stredoveku. Sexy design musím pochváliť, jediné, čo by som vytkol je font nadpisov, ktoré sa skoro vôbec nedajú prečítať, nevravím, že nie je pekný ale čítať to proste nejde, je to tak na logo grincorovej kapely. Druhá vec je, že kým urobíš finálnu verziu, daj niekomu spraviť korektúru, lebo miestami dobre dávaš tomu slovenčinovi.
ale aby som kritizoval aj podstatné veci - nepáči sa mi systém hodov. pooly desaťstenných kociek mi prídu pomerne nepraktické a finančne náročné, pouvažoval by som, či nie je lepšie riešenie. Inak číselne a sčítaním vlastnosť dovednosť a bonus za predmet to je prakticky identické so systémom, ktorý používam ja, takŽe som sa cítil ako doma.

z tohtoročnej kuchyne je to u mňa zatiaľ favorit
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od crowen »

Vdaka za reakciu. Preco sa ti pool k10 zda financne narocny?

Sranda, ze spominas pravopis, ja prave prechadzam text a iba sa chytam za hlavu :eyecrazy: :eyecrazy: :eyecrazy: a chcel som sem napisat, ze uprimnu sustrast ludom, co to po mne citaju...

Vinu jednoznacne zvalujem na OpenOffice, kto ten paskvil naprogramoval, tomu by som na ruky nasral, mesiac k vode nepustil, a sudom zakazal pristup k comukolvek, co sa pripaja k elektrine. Text, co som odovzdal, som vpodstate po sebe necital, a pre OO nemam ziadny spell check a nestihal som nieco hladat a instalovat. Brutalne som sa natrapil s formatovanim, nabuduce si radsej na cesty zoberiem sukromny notebook s Wordom, spellcheckerom a usetrim si kopu vytrhanych vlasov :-)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od Antharon »

desatstenka stojí plusmínus 15 korún, ak ich má mať každý hráč 10+10 tak ho to príde tak na 300, z môjho pohľadu je to dosť a to nespomínam aké ťažké je v brlohu alebo černochovi zohnať 10 kociek rovnakej farby...

[product placement]
možno by som skúsil trnavské fenix games - hneď vedľa maxu...
[/product placement]
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od crowen »

hmm, nad tym som moc neuvazoval, akosi som predpokladal, ze kazdy gamer ma za kybel vsakovakych kociek $D

btw font - je dost tazke zohnat relativne peky font, co by podporoval vsetky tie srackove ť ľ š ž ň :-)=
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od Antharon »

vravím, systém je na mňa moc kockový ale setting sa mi mrte páči - jak sú tam polonahé elfky a trpaslíci s puškami som spokojný :P
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od crowen »

Kazdopadne po vikende planujem zverejnit opravenu a rozsirenu verziu, ktora bude obsahovat veci, na ktore som bud trestuhodne zabudol, alebo pre nedostatok casu nestihol.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od Antharon »

tak keď už opravuješ, oprav si názov, nie že by kuchyňa 20110 nebola zaujímavá vízia, ale si nejakých 18 tisíc rokov popredu :P
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od crowen »

Antharon píše:tak keď už opravuješ, oprav si názov, nie že by kuchyňa 20110 nebola zaujímavá vízia, ale si nejakých 18 tisíc rokov popredu :P
heh, a to tam kde je?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od Antharon »

to je názov tejto témy na fóre :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyna 20110] - Tajomny Albion

Příspěvek od Gediman »

Antharon píše:tak keď už opravuješ, oprav si názov, nie že by kuchyňa 20110 nebola zaujímavá vízia, ale si nejakých 18 tisíc rokov popredu :P
To je to "prodictum", jak je v ingrediencích :)
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Re: [RPG Kuchyna 2011] - Tajomny Albion

Příspěvek od zyt »

crowen píše:hmm, nad tym som moc neuvazoval, akosi som predpokladal, ze kazdy gamer ma za kybel vsakovakych kociek $D =
Dneska sem si byl kvůli Albionu dokupovat k10 a furt jich mám málo. Obchody v menších městech asi nejsou připraveny na příchody gamerů.

Původně sem si hru četl jen aby se neřeklo. Ale nakonec mě uchvátila. To myslím jako pochvala stačí... Akorát větší bank tmavých kostek mi přijde trochu moc obtížný na překonání, ale to se prověří až v praxi.

Poznámka: Ty kameny s překladama se jmenují dolmen, kromlech je kamenný kruh.
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti