46. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

46. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Právě vychází 46. číslo časopisu Drakkar!
Úvodní haiku píše:Západní vítr!
Jak dlouhé může býti
marné čekání?
Obrázek

46. číslo stahujte zde.
Redakce vám přeje příjemné čtení!

Obsah 46. čísla:
Comics
:arrow? Bezejmenný hrdina V. a VI. (redakce)

Recenze
:arrow? Čerstvě dočteno (Skenderax)

Literatura
:arrow? Herní praxe přetavená v literaturu aneb Z Vlčího hvozdu není návratu (Vukogvazdská družina)
:arrow? Proměny historické fikce (Argonantus)

Historie a realita
:arrow? Dnem i nocí na jachtě (Vallun)

Doplňky a inspirace
:arrow? Vesmírný vrak (různí autoři)

Povídky
:arrow? Trpaslík (Argonantus)
:arrow? Pád města Babbulkundu (Lord Dunsany)

Počítačové hry
:arrow? The Cat Lady (Raven)

Redaktoři i autoři vám budou vděční za veškeré komentáře, připomínky a reakce na články. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Faskal »

Děkujem!
Už jsem o tom uvažoval nějakou dobu, ale teď nastal čas to říct - ta sazba je naprosto luxusní.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od boubaque »

Faskal píše:ta sazba je naprosto luxusní.
Moc díky :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Raven »

A nezapomínejme na výjimečně povedenou obálku
R
"Make BDSM, not war, sister."
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Pepa »

Moc děkuji za vydání i mého článku :) Příště mě ale klidně napište přezdívkou jako Pepa místo celého jména.

Ještě bych chtěl všechny čtenáře upozornit, že v mém vraku jsou Osobní místnosti očíslované jako 6-9, takže další místnosti jsou pak v textu o jedno číslo posunuté.

A teď už hrr na čtení... :)
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Wolfus »

Raven - dakujem za clanok o Cat Lady. Hru som presiel uz davno, ale kazda spomienka na nu ma velmi potesi :)
Akurat si nezmienila "prequel" menom Downfall - ten sa toci okolo jedneho Susaninho divneho suseda a jeho manzelky. Technicky dnes mozno moc neoslovi, ale atmosfericky svoju spojitost s Cat Lady nezaprie.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Tak, dívám se, že jsem ještě nedával zpětnou reakci na poslední číslo Drakkaru. :wink:

- obálka - Sice to bude znít jako samochvála, ale obálku dělal Kryštof a já se na ní nepodílel. Můžu se tím pádem vyjádřit... a mě se hrozně líbí.

- Bezejmenný hrdina - Jako vždy perfektní. Bezejmenný hrdina je skvělý komiks. $D

- Čerstvě dočteno - Musím upřímně říct, že jsem strašně nadšený, že se v Drakkaru skenderaxovy "čerstvě dočtené" věci objevily. Jednak myslím, že tahle rubrika Drakkaru už dlouho chyběla (protože si Drakkar představuji vždy s ní)... ale hlavně protože skenderax má dar stručně a jasně v pár odstavcích vytvořit velmi dobrou představu o popisované hře (a strašně mu ho závidím). Navíc se to velmi pěkně čte. Prostě hrozně pěkný článek.

- Vukogvazdští - Jsem rád, že se podařilo tenhle článek zařadit - a hrozně klukům z Vukogvazdské družiny musím hrozně poděkovat,za jejich ochotu a čas. Poslali nám ho i s perfektními obrázky a článek dává dost solidní představu o celém, na české scéně hodně významném, projektu.

- Proměny historické fikce - Zatím jsem proletěl a musím doštudovat, až bude víc času. Vypadá to jako klasicky "argonantí" článek, za kterým je vidět strašnou spoustu přemýšlení a studia, takže se opravdu vyplatí si ho přečíst (i když byste se závěry třeba nesouhlasili). Mám ho v seznamu na dočtení. :wink:

- Dnem i nocí na jachtě - Super článek založený na vlastních zkušenostech a historkách ohledně dost zajímavé oblasti. Pěkně napsané, líbilo, perfecto.

- Vesmírný vrak - Většině věcí z Vraku jsem dělal peer review, takže ke kouskům jednotlivým už jsem se vyjádřil... ale musím říct, že za sebe jsem moc spokojený s výslednou podobou celého článku. Vznikl různorodý Vrak, kdy každý dílek je skrytým nápadem na nejméně jedno (často více) dobrodružství, který se dá využít jako celek i samostatně. Přesně takhle jsem si to představoval, když jsem začal obesílat lidi ohledně společného článku... moc díky, že jste do toho šli se mnou a snad jste taky spokojení.

- Trpaslík - Hrozně příjemná věc. Pohádka, nepohádka, ze které bych jako dítko byl býval byl hroznou radost. Místy má dokonce až "tolkinovské momenty", které mě vysloveně nadchly:
Ale co je moje, to mi patří a nikomu jinému štěstí nepřinese.
Pro kohokoli jiného by bylo nemožné sledovat stopy tří pobudů do lesa. Ale trpaslík nehledal stopy lidí, ale svého diamantu. Odlesk v květech a na listech té podivné záře byl pro něho něčím, co nemohl přehlédnout.
Nebo je to jen návnada a za ním se do jeskyně plíží sedm ozbrojených rytířů. Nebo tři mocní čarodějové.
- Pád města Babbulkundu - Perfektní věc, která se povedla a za kterou jsem neskutečně rád. Lord Dunsany je významný představitel u nás prakticky neznámé větve předtolkienovské fantastiky a zrovna Babbulkund je hodně reprezentativní povídka, která může tuhle tvorbu představit. Dunsanyho jazyk je brutálně obtížný a archaický, když každá věc může mít hromadu významů... a Faskalovi se podařilo to opravdu hezky přeložit a zachovat drtivou většinu významů. Opravdu hrozně moc děkujeme, Faskale... podařila se ti skvělá věc.

- The Cat Lady - Nádherně šílený článek o šílené hře. Při čtení jsem slyšel Raven, jako by mi to předčítala, a zubil jsem se od ucha k uchu. Mám díky článku dost slušnou představu co od hry čekat, což je super a přesně to, co jsem potřeboval.

Moc díky všem, články se mi opravdu líbí. :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Raven »

Wolfus: díky za reakci, já se přiznám, že ten Downfall si musím ještě dohnat, ale už ho mám nainstalovaný, jen jsem se k tomu ještě nedostala
Ten soused s manželkou mi totiž dost vrtali hlavou
Nechceš nám napsat článek o Downfallu? 8)
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Wolfus »

A jeje, to by dopadlo :) Jednak som ho hral uz davno a pamat mi v poslednej dobe nesluzi ako kedysi a navyse nie som ziadny grafoman a moja recenzia by mala tak 10 riadkov :)

A Tvoje sa aj tak citaju lepsie.

Ale dakujem za ponuku :)
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Argonantus:
Les Mytág mě zklamal a rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že "Holdstock rozhodně psát umí". Při jeho popisech i dialozích jsem se dost nudil a občas jsem měl pocit, jako by to vyšlo z pera teenagerovi, co prvně zkouší psát fantasy povídku. Podle mě to celé stojí jen na nápadu, a v dnešní době by to zcela beznadějně zapadlo. No, asi jsem něco nepochopil...

Santiniho jazyk nebyl tak špatný, na svou kategorii (televizní film). On tam ten Urban zas tolik té symboliky nemá. Spíš takovou tu divnou urbanovskou atmosféru, ale tu na plátno nedostane nikdo, a kdyby jo, tak by se to rozhodně nemohlo promítat v televizi, ale spíš po nějakých obskurních klubech :D
Souhlasím, že filmové Jméno růže byla tragédie. Trapná protiinkviziční agitka.

Dík zy tip na Kossakovou, tu určitě zkusím.

Jinak supr článek, jako vždy.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Pepa »

I když je Drakkar už nějakou tu dobu venku, přečetl jsem jenom něco málo...

Vukogvazdští - Výborný článek a pěkné jejich představení. Osobně jsem jejich velký fanda a jejich knihy považuji téměř za povinnou četbu pro všechny fanoušky fantasy RPG. Jejich dobrodrodružství totiž mají dobré nápady, děj, zvraty... Možná i přesně podle toho, jak se to u herního stolu odehrálo... :) Opravdu důrazně doporučuji :)

Vesmírný vrak - Zatím jsem přečetl jenom pár ostatních ztroskotaných lodí, ale každopádně mě překvapilo, že s "dungeonovitým" popisem lodi jsem byl sám. Možná jsme se na tomhle měli dopředu domluvit (jestli má být dungeon nebo jestli stačí myšlenka) :think:

Bezejmenný hrdina a The Cat Lady - Moc pěkné :) Raven hraje moc pěkné hry. (Kdo by to do ní řekl? :D)

Víc napíšu až víc přečtu.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir:

No, ideální reakce by byla "musím si těch Sedm ryb přečíst", ale i ta Kossaková není marný výsledek.
Stran Holdstocka se anihilujte s Fingalenem.
V každém případě je s ním obrovský problém, že se nedá moc využít; je tak specifický, že si svůj vzor využil a vyčerpal sám.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 46. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Hehe, vskutečnosti rekace byla "musíš mi těch Sedm ryb koupit" (řečeno manželce). :D
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů