Příprava 46. čísla

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Wild West

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Wild West »

Aby nedošlo k nedorozumění; scifi určitě ne do 46. čísla, neb tam je ještě historická fikce.
A zřejmě plno dalších článků.
Taky scifi autor furt drží stále pevně v ťapkách.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Jerson »

To bys měl asi chvíli dělat mou práci. Kdybys po dvacáté vysvětloval, že test trvající 1000 hodin prostě nejde provést za měsíc bez ohledu na to, kolik peněz do něj dají a k jak vysokému šéfovi to budou eskalovat, možná by ti při větě "Všechno jde, stačí jen chtít" alespoň cuknul koutek.

Nicméně ano - jako svým šéfům říkám "dejte mi stroj času a půjde to", tak je jakákoliv planetární invaze možná s využitím zatím nemyslitelných technologií. Já bych jen rád ukázal na některé zásadní díry v běžně používaných predstavách. B-)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od crowen »

Jerson píše:To bys měl asi chvíli dělat mou práci. Kdybys po dvacáté vysvětloval, že test trvající 1000 hodin prostě nejde provést za měsíc bez ohledu na to, kolik peněz do něj dají a k jak vysokému šéfovi to budou eskalovat, možná by ti při větě "Všechno jde, stačí jen chtít" alespoň cuknul koutek.

Nicméně ano - jako svým šéfům říkám "dejte mi stroj času a půjde to", tak je jakákoliv planetární invaze možná s využitím zatím nemyslitelných technologií. Já bych jen rád ukázal na některé zásadní díry v běžně používaných predstavách. B-)
Jerson, si uplne neschopny test inzinier! Si si mal vypytat budget na vylet na planetu, kde ma mesiac viac ako tisic hodin, a este by si dostal premie za splnenie testu v skorsom termine :-)=
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od boubaque »

Ještě se vrátím k tomuhle:
Jerson píše:Nevím zda to stihnu přímo do 46. čísla.

Ecthelion - budu trochu spoilovat, ale ten článek by měl ukázat, že planetární invaze má tolik potíží, že by k ní reálně nikdy nemohlo dojít.
Já bych byl, Jersone, docela rád, kdyby to byl text, který bude mít nějaký pozitivní (konstruktivní) závěr. Z tohohle mi vyplývá, že to má být jen negace a závěrem bude "nedělejte to". Může v tom být plno zajímavých informací, ale pokud mě to odradí od hraní, tak nevím... Co třeba to pojmout jako "Jak se bránit planetární invazi"? Závěrem pak bude "je to vlastně snadné a i v případě technologické převahy útočníků máte velkou šanci uspět"...
:?:
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Wild West

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Wild West »

To já si s chutí přečtu Jersonův negativní text. Sám jsem jich nedávno několik uveřejnil, Raven si objednala další.

Myslím, že říct někomu "dát mezi hratelné rasy vílí sexuální otrokyně* vypadá jako cool nápad, ale má to takové a onaké mouchy" je jasně negativní rada, ale přesto bych ji neváhal napsat.

Věřím, že Jersona napadlo plno nedomyšleností, o kterých se při planetárních invazích doposud nepsalo. Až jednou bude lidstvo někam planetárně útočit, Jersonův článek jako když najde. A virtuální agresoři zřejmě i podstatně dřív.

A to, že by byl Jerson nějak osobní, brutální nebo dokonce dočista vtipný, to snad nehrozí.

*kdo neví, odkud vítr vane, ať se přihlásí.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Jerson »

boubaque píše:Já bych byl, Jersone, docela rád, kdyby to byl text, který bude mít nějaký pozitivní (konstruktivní) závěr...
Co třeba to pojmout jako "Jak se bránit planetární invazi"?
To je podobné, jako kdybych měl napsat text na téma "Jak zabránit flotile letadlových lodí dobýt Měsíc". Nijak, prostě samotná úvaha je mimo Space operu nesmyslná.

Je to podobné, jako někteří lidé na začátku 30. let psali o hromadném nasazení letadlových vzducholodí v následující válce, zatímco jiní kritáizovali už samotnou myšlenku,že by něco jako letadlová vzducholoď mohlo fungovat a být užitečné.

Mým záměrem je poukázat na nemožnost řešení některých aspektů vesmírných bojů a planetárních invazí ve Space opeře doplněné možnostmi, jak si zahrát vesmírné boje a výsadky ve světech, kde fyzika alespoň trochu platí, byť bude nutné zmenšit měřítko.
Tedy bude to kritický článek, ale konstruktivní obsah (doufám že nejen závěr) by v něm rozhodně měl být.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Ecthelion »

Takže, vzhledem k tomu, že jsem byl ve špitále, neměl jsem čas řešit uzávěrku... která by měla být v neděli. :>:o/

:!: Jak to vidíte? Kdo pracujete na článcích? Stíháte je poslat?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Argonantus »

Já jsem něco poslal.
Faskal zřejmě něco pošle.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Pepa »

Ecthelion: Doufám, že jsi fit :) Já na části kosmického vraku zapracuju příští týden.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Ecthelion: Doufám, že jsi fit :)
Jde to, díky za optání. :wink:

Faskala jsem dneska četl a musím říct, že odvedl opravdu velmi, velmi dobrou práci na překladu. Opravdu mě hrozně těší, že tak kvalitní kousek můžeme zveřejnit a představit čtenářům Dunsanyho.

Argo: Super, moc díky.

:arrow? Vrak taky bude. Skenderax už dávno poslal, komunikuju s dalšími, já napíšu asi po víkendu, takže podle mě to dáme dohromady. Snad dopadne i něco k Vukogvazdu a Tarii... uvidíme.

Máme ještě něco dalšího?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Argonantus »

Ještě jednu pohádku, pokud trpíte nedostatkem.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Ecthelion »

Argonantus píše:Ještě jednu pohádku, pokud trpíte nedostatkem.
Dobře vědět, díky. Uvidíme, jak to nakonec bude vypadat... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od crowen »

Skenderax mi cez pm potvrdil, ze mozeme pouzit jeho cerstve docteno clanky o rpg
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Ecthelion »

crowen píše:Skenderax mi cez pm potvrdil, ze mozeme pouzit jeho cerstve docteno clanky o rpg
Se skenderaxem jsem se teď domluvil, zřejmě bude i něco přímo pro Drakkar. Díky!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Raven »

chci se zeptat, jestli tu nejsou zájemci, kteří by po dalším dílu historické fikce dychtili natolik, že by na něj napsali review?

Už jsi provedl planetární invazi, Jersone, nebo jsi ještě ve fázi teoretické přípravy? $D


Vallune, pokud se nebudeš zlobit, další díl jachet bude ta zbylá nepublikovaná část tvého minulého článku. Úpravy ti ke schválení kdyžtak ještě pošlu :wink:

Jak jste na tom s články vy ostatní?
R
"Make BDSM, not war, sister."
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů