42. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od Raven »

se přece nic nestane, když tam zůstane leden
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od OnGe »

Mno, znamená to, že další číslo bude březen a to znamená, že uzávěrka by měla být tak... za 4 neděle?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

onge píše:Mno, znamená to, že další číslo bude březen a to znamená, že uzávěrka by měla být tak... za 4 neděle?
Jde jenom o označení (chybka se vloudila), další číslo bude jako obvykle aprílové.

Mesíc ale ještě opravíme, až bude Bubák online. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od boubaque »

Tož ja.

Měsíc opravený, obálka přidaná, odkaz aktualizovaný. Stahujte finální verzi v záhlaví!
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od York »

Pročetl jsem zatím jen něco z toho, co si přečíst chci:

:arrow? Ancient Odysseys: Treasure Awaits!
Díky za seznámení s pro mě neznámou hrou. Zní mi to trokšu jako starý dobrý počítačový Dungeon hack a moc si to nedokážu představit v praxi, ale rozhodně je fajn o tom vědět ;-)

:arrow? Příručka vypravěčství
V průběhu recenze jsem průběžně střídal náhled na to, jestli se recenzovaná příručka autorovi líbí nebo ne a po dočtení jsem měl neodbytný pocit, že vlastně nevím, co v té ní najdu a proč bych si ji případně měl pořídit. Možná je to ale způsobené charakterem recenzované publikace. Zaujaly mě každopádně fotky recenzované knížky. Tenhle doprovodný materiál máš rozhdoně zpracovaný na výbornou.

:arrow? Počátky RPG
Už si sice nepamatuju ten (tuším) Alnagův článek, ale mám pocit, že jse se na něco soustředili trochu víc a něco zas víc rozebral Alnag. Srovnání by mohlo být zajímavé. Každopádně díky, pěkně se to četlo a připomenutí určitě neuškodilo.

:arrow? Život, vesmír a vůbec
Ve druhém odstavci jsem měl pocit, že se asi třikrát opakuješ a zbytečně vysvětlujšeš triviální věc. Příjemně mě ale překvapilo, že celý zbytek článku byl o několik úrovní jinde: Četlo se to jedním dechem, byla tam spousta věcí, které jsem neznal, udrželo si to moji pozornost od začátku až do konce. Veliké díky.

:arrow? DrD II: DrD II: Hry mocných – Ohlédnutí vedoucího projektu
Stručné, krátké, trochu suché. Říká to asi všechny podstatné věci, ale mám pocit, že jsi vlastně neřekl vůbec nic zajímavého. Každopádně i tak díky za přehledné shrnutí.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

York píše:Už si sice nepamatuju ten (tuším) Alnagův článek, ale mám pocit, že jse se na něco soustředili trochu víc a něco zas víc rozebral Alnag.
Wild West píše:Ten článek o historii RPG je zajímavý, mám dojem, že kdysi něco podobného zkoušel Alnag na Kostce (s užším zaměřením na Braunstein).
Kluci, nemáte někde odkaz na ten zmiňovaný text? Protože jsem na d20 našel jenom nějaké Alnagovy překlady anglických článků... nevím, jestli myslíte ty, nebo má i nějaké vlastní texty... :think:
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od York »

Ecthelion (nepřihlášen) píše:Kluci, nemáte někde odkaz na ten zmiňovaný text?
Myslím, že to bylo tohle: http://www.d20.cz/clanky/RPG-odborne/braunstein.html

A vypadá to skutečně na překlad.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od Alef0 »

V průběhu recenze jsem průběžně střídal náhled na to, jestli se recenzovaná příručka autorovi líbí nebo ne a po dočtení jsem měl neodbytný pocit, že vlastně nevím, co v té ní najdu a proč bych si ji případně měl pořídit. Možná je to ale způsobené charakterem recenzované publikace. Zaujaly mě každopádně fotky recenzované knížky. Tenhle doprovodný materiál máš rozhdoně zpracovaný na výbornou.
Tak to si úplne presne vystihol autorov dojem :-)

Nejasný dojem, zmätok v duši a dôvod, komu, prečo a s akým úmyslom je písaná, často unikal aj mne. Ona je mnohokrát veľmi pekná a rovnaké mnohokrát veľmi mimo misu praktického hrania.

Keby som bol recenzent draftu, tak poviem autorovi, nech sa zameria len na RPG, nech tretinu vecí vyhodí a zvyšnú tretinu vypracuje do hĺbky (namiesto telegrafických vymenovávačiek) a potom by to bola *fakt* dobrá kniha.

Fotky som robil doma na podlahe mobilom, kdesi je tam môj prst :wink:
Zní mi to trokšu jako starý dobrý počítačový Dungeon hack a moc si to nedokážu představit v praxi
Mne to pripomína hybrid medzi old school a Parsely hrami, s prícuťou Munchkina, bez humoru. Práveže krásne WTF je v tom, ako tá hra má rigidnú štruktúru a furt sa musí niečo diať, čím to dostáva hlavu a pätu.

To si viem predstaviť odohraté ešte lepšie než Kouzlem a Mečem, lebo prakticky tam nemáš na začiatku veľa miesta pre kreativitu a stresy pre PJa (všetko ti povie príručka, aj keď je to niekedy brain-dead dungeon crawl bez zmyslu.)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od Pepa »

Já bych chtěl zareagovat na Mytkův článek ohledně Iniciativy v DrD II.

Zkoušeli jste takhle hrát? S odlišným vyčerpáváním, iniciativou a nátlakem? Jak to probíhalo?

Co když je postava pod nátlakem, ale v příštím kole ji nikdo akcí necílí? Kolo jí tak propadá? (Protože nemůže vykonat akci podle své volby?)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Zkus to postnout spíš do diskuzí k DrDII...
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: 42. číslo vydáno!

Příspěvek od Aljen »

Jasně, "hry na předstírání" tu byly vždycky a možná měly společné prvky s RPG, ale první oficiální RPG je až D&D.
Pre mna veru je od "Hra na Predstieranie" k RPG velmi blizko. Staci ze ma pravidlo kto co kedy povie.
Propriety ako kocky, karty, charsheety ci nebodaj figurky su podla mna az dalekou nadstavbou.

BTW musim sa pochvalit ze RAND som E2 poradil ja (Jo jo musim sa pochvalit sam :D), ked som sa dakedy davno zaoberal Alnagovym clankom a zistil ze je nekompletny pri patrani v hlbkach netu.

A to s tym oDnD a chainmailom veru nebude tak uzko prepojene. Podla story-games pamatnikov si nikto moc nepamata oDnD ako preliezanie dungeonov ale ako vcelku dost volnu hru. Orgie typu Tomb of Horrors vraj bola zalezitost sutazi. To je inak mozno zaujimavy namet na clanok.
Skutocna historia RPG - ako sa hralo a nie ako OSR tvrdi ze sa hralo (pricom nevylucujem ze sa nemyli a ze na story-games chodi len oDnD heretici - ze to v tej dobe hrali hajzli zamerne zle aby dnes mohli prudit)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů