39. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

39. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Drakkar číslo 39
Drakkar prošel mírným redesignem a přináší něco k počtení do letního parna...

Obrázek

Obsah 39. čísla:
:arrow? Worldbuilding (3. část): Jak se v tom neztratit; „OnGe“
:arrow? Počátky wargaming; „Ecthelion2“
:arrow? Hit Points aka Životy; „Quentin“
:arrow? Příběh o strašidle; Argonantus
:arrow? Pekelné volání; „Quentin“
:arrow? Dobývací stroje pro DrDII; Ján „Crowen“ Rosa
:arrow? Ragtime: Nanebevstoupení; T. Fox Dunham (přel. Barbora Lyčková)
:arrow? Výroba prototypu deskové hry (1/2); Petr „ilgir“ Chval

PDF sborník si můžete stáhnout zde. Příjemné čtení!.

Zaujal vás nějaký článek? Nebojte se k němu napsat krátkou reakci!
Pokud se vám líbil, dejte nám to do tohoto tématu vědět – autory to určitě potěší. Pokud máte nějaké návrhy nebo výhrady (ať již ke konkrétním článkům nebo k časopisu jako takovému), prosíme, napište nám je také. Za všechna Vaše hodnocení, poznámky nebo připomínky vám budeme velmi vděční!

-----------------------------------------------------------------------------
Web projektu: http://drakkar.rpgplanet.cz
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od morech11 »

opäť raz skvelé číslo.
mám pocit, že čím viac kričíte, že je málo článkov, tým viac a lepších sa tam nakoniec dostane
myslím, že 52 strán o váe 10,7MB je toho skvelým príkladom
nápad s ikonkami veľmi dobrý, len sa mne osobne graficky veľmi nepáčia, ale to je problém môjho estetického vnímania.
sadzba ako je zvykom na jednotku a články jedna báseň
a obálka, obálka je priam božská

veľmi sa mi páčil wargamingový seriál (ktorý vlastne technicky vidím vďaka SpRLW už druhý krát, avšak teraz spracovaný ešte o triedu lepšie), teším sa na pokračovanie - tá recesia a prechod do oDnD znie z môjho pohľadu nemenej zaujímavo, než Little Wars samotné
už tradične skvelý Argov článok, ktoré hltám zakaždým s obrovskou chuťou dnes nielenže priniesol zasvätenie do techník situácie (čo je skvelé, pretože presne to je vec, ktorú sa sám ešte len snažím uchopiť), ale aj poodhaľuje spojitosti s inou tvorbou. je dosť možné (ba priam pravdepodobné), že ten istý efekt mali aj predchádzajúce články a že ešte stále tam nevidím všetko, čo tam reálne je, ale to, ako mi to dnes udrelo do očí bol fakt fajn zážitok :) (a ešte mi ostáva skúsať toho Alnaga vedľa, vyzerá to nemenej zaujímavo, aj keď z iných dôvodov)
a za mňa toto číslo celkom jednoznačne prvá cena Ilgirovi :clap: (i keď... čestné prvé miesto si zaslúži aj Balú za tú námahu s prekladom a najmä zháňaním práv - tú poviedku si ešte určite prečítam :))

all in all, skvelá práca :clap:
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4593
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od ShadoWWW »

Hodně dobře našlápnuté číslo! :clap:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Bravo, to se povedlo!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Musím říct, že tohle číslo se z mého pohledu opravdu povedlo. Sešly se nám opravdu zajímavé články (zkusím o víkendu trochu rozepsat) a Bubák dost zapracoval na vylepšení designu a všechno pečlivě zasázel.
morech11 píše:mám pocit, že čím viac kričíte, že je málo článkov, tým viac a lepších sa tam nakoniec dostane
Začínám mít podpobný pocit. $lol$

Vždycky mě hrozně příjemně překvapí, kolik lidí ochotných nám pomoci z průseru (když prostě nestíhám nebo zapomenu shánět články dopředu a u uzávěrky zeje mail prázdnotou) a napsat článek se najde na poslední chvíli. Hrozně moc díky. :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Wild West

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od Wild West »

V případě Argonanta vzniklo napětí jen kouzlem nechtěného; Strašidla jsou projekt dávno připravovaný a dokonce i ohlášený; jen do toho vlezla dovolená, zahrnující lobotomii odpojení od netu.
A připomínám znovu, že druhý díl bude a je už ve vysokém stádiu rozpracování.

Bylo by možná dobré, kdyby redakce kvílela preventivně vždy, když má nějakou článkovou krizi. Loňský případ Drakkaru s pouhými třemi články by se nemusel už nikdy opakovat. Osobně považuji za kritickou hranici pět. Myslím, že se může najít pár jedinců, co jsou schopni v takové krizi sáhnout do skladů a něco máznout.

Bylo by skoro hřích po zkáze Pevnosti postupně neovládnout alespoň část jejího území.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Jo, k těm strašidlům. Nějak z typologie vypadl typ strašidel, která jsou nestandardně se chovajícími běžnými věcmi. Mandl a auta od Kinga třeba. Jinak fajn pojednání, i když trochu rozkecané.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od Raven »

Ta zlovolně se chechtající kniha je pěkně strašidelná
Pak se nemaj lidi čtení bát... 8)

mandl!!!!
teď jsi mě potěšil, Ilgire, to je brutopovídka
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Tak - velmi stručně jednotlivé články:
Worldbuilding (3. část): Jak se v tom neztratit; „OnGe“
Další worldbuildingový článek, který tentokráte nesleduje nějaké jasné téma (alespoň se mi zdálo), ale spíš shrnuje rady k tvorbě světa. Ty jsou podnětné a někdo, kdo o tvorbě světa uvažuje, je jednoznačně využije... palec nahoru.
Hit Points aka Životy; „Quentin“
Skvělá krátká úvaha! Takové články bych v Drakkaru viděl hrozně rád časteji... spíš zamyšlení něž obsáhlý traktát, ale obsahující vše potřebné k seznámení se s problémem. Velmi čtivě sepsáno, příjemně se čte.
Příběh o strašidle; Argonantus
Ha! Teoretická práce o strašidlech... pěkné, pěkné, pěkné! Jako tradiční Argonantovina se článek velmi pěkně čte a obsahuje hromady informací. Jako obvykle mám pocit, že reserch na článek musel trvat alespoň několik měsíců. $D
Pekelné volání; „Quentin“
Pekelníci se mi hrozně líbili už na první přečtění. Využívání jmen démonů... netradiční démoni jako ze Sandmana... perfektní!
Dobývací stroje pro DrDII; Ján „Crowen“ Rosa
Dobývací stroje jsou moc pěkný doplněk pro DrD2, ale informace, které obsahuje, využijete i pokud DrD 2 zrovna nehrajete. Fantasy dobývání hradů a pevností je silné téma a crowenův článek vám při jejich hraní pomůže.
Ragtime: Nanebevstoupení; T. Fox Dunham (přel. Barbora Lyčková)
Nedělám to často, ale nakouknul jsem do povídky, že se podívám na úvod a o co tam jde... a pak jsem ji přečetl jedním dechem. Opravdu dobrá povídka, které překlad ještě přidává (měl jsem možnost nakouknout do originálního anglického textu). Pokud je někdo jako já svátečním čtenářem povídek z Drakkaru, tak tady je onen svátek a můžu vřele doporučit.
Výroba prototypu deskové hry (1/2); Petr „ilgir“ Chval
Ilgir má velké významné plus. Velmi praktický článek sepsaný na základě vlastních zkušeností, které ilgir získával dlouho a těžce. Tady jsou shrnuty ve velmi čtivém článku, po jehož přečtení jsem začal přemýšlet, jakou deskovku si udělám... a jestli by nestálo za to dát dohromady deskovkovou Kuchyni... $D

--------
Wild West píše:Bylo by skoro hřích po zkáze Pevnosti postupně neovládnout alespoň část jejího území.
Pokud máš kontakt na nějaké autory, případně je můžeš přímo kontaktovat... tak my budeme jedině rádi! :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Wild West

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od Wild West »

Ilgir:

Připomínka je zcela správná. Je to celý docela důležitý obor strašidel, který mi kdovíproč vypadl; takové věci jsem kdysi v pradávnu sám páchal.

Research k takto kompletně pojaté otázce probíhá nejméně od roku 2003, tedy od Pevnosti, a jak vidno, stále je nedostatečný.

Otázka další patří vedle a řeším ji vedle.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od Vallun »

Přidávám se ke chvále na Quentinův článek, velmi dobrá úvaha:)

Ecthelioní Prehistorie Wargamingu taky zajímavá, jen je poznat, že článek byl sepsán dosti na rychlo:) Doufám,že bude pokračování...

Na strašidla se teprve chystám:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od OnGe »

Ještě než vyjde to nové číslo, tak krátce k tomu předchozímu:

Přečetl jsem každý článek, četl jsem je rád. To je asi tak vše, čeho u mě může časopis dosáhnout.

S politováním musím konstatovat, že jsem přečetl i Pekelné volání a Tlustýho bastarda už z hlavy nedostanu, leda snad kulkou. Jelikož bych tuhle zrůdnost ale opravdu rád vytěsnil, tak tuto možnost zcela nezavrhuji. Jestli je to dobře nebo špatně nechávám na zvážení :)

Nakonec bych rád poděkoval Bubákovi (či kdo to má na svědomí) za vtipný výběr obrázků, kterými doplnil můj článek. Těžko si představit něco trefnějšího.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů