ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Uživatelský avatar
lowin2
Příspěvky: 48
Registrován: 21. 9. 2007, 14:06
Bydliště: Batelov u Jihlavy (na Vysočině)
Kontaktovat uživatele:

ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od lowin2 »

Vytvořil jsem prostředí pro nová pravidla FATE. Pro milovníky trucků a Austrálie. Dle mého názoru poměrně inspirativní a neotřelé. Takže pokud byste rádi frčeli po poušti ve 100 tunovém monstru - čtěte, vyzkoušejte a nadávejte!


http://media1.webgarden.name/files/medi ... ate_02.pdf
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od PetrH »

urcite zajimavy pocin, je videt, ze fate je velie inspirativni i do ne zcela beznych koncin... treba takovy pribeh o tom, jak vezes nekolik desitek tun medene rudy a za tebou jde pisecna boure a banditi...
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od Fritzs »

Líbí se mi, že protivníka představuje v prvé řadě prostředí a ne ostatní NPC.

Do trucků nevidím a o Austrálii toho moc nevím, takže tyto aspekty nedovedu posoudit.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od Jerson »

Jeden den napíšu na fórum "podporujme Fate, je málo her z reálného světa, a druhý den se tu objeví Road train :-D
Vypadá to velmi dobře a podrobně zpracované, líbí se mi to.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od Pepa »

WOW

Po zběžném prolétnutí žasnu, kam až může zajít lidská tvořivost. Jak jsi zrovna na takovéhle téma přišel? :)

Truckům vůbec nerozumím, ale možná o to víc bych si tohle chtěl zahrát. Fakt se mi to moc líbí :)

Po přečtení dám další feedback, ale zatím: :clap:
Uživatelský avatar
lowin2
Příspěvky: 48
Registrován: 21. 9. 2007, 14:06
Bydliště: Batelov u Jihlavy (na Vysočině)
Kontaktovat uživatele:

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od lowin2 »

Ahoj, jsem rád, že se konečně lidem něco ode mě líbí. Co se týče téma: myslím že "kamiony" učarovaly v mládí téměř každého kluka. Pořád dokola jsem doma vymýšlel a kombinoval vlastní systém hry včetně tohoto prostředí. Jenže to byla samá matematika. Najednou se tady objevila nová pravidla FATE a tak nějak se zdálo, že to pasuje...
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od PardGalen »

Hej, je to super. Ještě by to šlo rozšířit o kamiony které v Kanadě jezdí po zamrzlých jezerech. Taky pěkná práce. :wink:
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od Sparkle »

Na první pohled to vypadá dobře, jen mě zajímá, zdali máš pořešené licence na obrázky, které v tom užíváš. Pokud ne, mohl bys s tím mít popotahovačky, doporučuju vyřešit.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od ShadoWWW »

Na první pohled to vypadá dobře, jen mě zajímá, zdali máš pořešené licence na obrázky, které v tom užíváš. Pokud ne, mohl bys s tím mít popotahovačky, doporučuju vyřešit.
V rámci knižně nevydané fandovské tvorby na jednom obskurním českém webu? Pochybuju.

Jinak autor má velký palec nahoru i od takového heretika, jako jsem já. :-)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od Ecthelion »

Sparkle: Pokud se to bude válet tady na fóru tak s tím určitě problémy mít nebude, zvlášť když to jsou obrázky již zveřejněné na webu. Kde není žalobce není soudce. A pokud by to někomu vadilo to nejhorší co by se mu mohlo stát je, že by daný obrázek musel stáhnout.
Jakože košer to není, víc košer by bylo jmenovat zdroje. Nejvíc košer by bylo používat CC, mít souhlas. Ale kvůli pár blueprintů stažených z netu hozených do příručky zveřejněné pro pár kamarádu bych se vážně nestresoval. Horší by bylo kdyby s tím chtěl pracovat dál.

Ale určitě bych dal nějakou poznámku do creditsů.

Pokud by to chtěl prodávat tak musí mít samozřejmě pořešené všechno.

Jinak nápad jak :idea: to udělat čistě :arrow?. Ten poslední obrázek je export ze sketchupu, což je zdarma modelovací program s databází free modelů kterou dávají k dispozici uživatelé. Mezi nima je i spousta trucků. Takže postup je následující - stáhnout sketchup make2014, stáhnout do něj modely a pomocí stylů vyexportovat obrázky = profit - homemade oilustrovaná příručka.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
lowin2
Příspěvky: 48
Registrován: 21. 9. 2007, 14:06
Bydliště: Batelov u Jihlavy (na Vysočině)
Kontaktovat uživatele:

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od lowin2 »

No já se opravdu stresovat nebudu. Kvůli ničemu.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od Pepa »

Tak Sparkle se ptá možná i proto, že kdyby se to vyvěsilo na web Fateu: Rozcestí (což by mimochodem bylo super), tak aby s tím nebyly nějaké oplétačky...
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od Sparkle »

Bohužel bylo už několik nepříjemných soudních precedentů, kde weby, na nichž byly umístěny věci porušující copyright, byly zablokovány. Oni tě můžou preventivně zablokovat, aby bylo porušování znemožněno, a pak ty musíš dokazovat, že to je v pohodě nebo žes o tom nevěděl, že to nebylo v pořádku. Věděli jste například, že pokud Youtube objeví ve tvém videu zvukovou stopu, kterou objeví i na jiných, dalších, starších videách na Youtube, tak tě zabanují, i když máš od autora dané hudby souhlas k použití? A odmítají se s tebou bavit? Viz: https://www.youtube.com/watch?v=bs-UkBX31uM

Reálnýho bonzáka z masa a kostí bych se nebála, ale nějakých botů co vyhledávají matched obrázky a pak to někam reportují, ano.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od Sosacek »

Sparkle píše:Reálnýho bonzáka z masa a kostí bych se nebála, ale nějakých botů co vyhledávají matched obrázky a pak to někam reportují, ano.
Obrázek
But nobody came.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: ROAD TRAIN - prostředí pro FATE 4e

Příspěvek od morech11 »

sosák, myslím, že je to nakoniec jedno. chápem, že má z toho sparkle strach a chápem prečo.
sparkle, skype ;)

každopádne cool materiál. road trains boli vždy fascinujúca záležitosť, austrália je neskutočne krásna zem. a nakoniec presne ako vravel jerson, väčšia varieta settingov je super. toto celkom žeriem. :clap:
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů