Společenstvo kulaté kostky (nejen Brno)

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Společenstvo kulaté kostky (nejen Brno)

Příspěvek od mal.kin »

Zdravím všechny nadšence RPG her. Zastupuji Deskoherní klub Brno (dále DK), ze kterého před časem vnikla odnož hráčů DrD II. DK pravidelně každý týden pořádá v nově vznikající čajovně Mystica deskoherní večery. Přijít může úplně každý a nic ho to nestojí, pokud nechce.
DK také pořádá akce většího rázu nebo i road show po jiných městech.
Po domluvě se zakladatelem jsme se rozhodli skrz DK propagovat RPG hry. Sám totiž z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je se z pozice neznelého nadšence dostat do pozice vypravěče či hráče. Rádi bychom ukázali RPG hry ve světle přístupném každému.
Hledám touto cestou z vašich řad zkušené či nezkušené nadšence, kteří by čas od času chtěli přiložit ruku k dílu a zpropagovat například na příštím Velkém hraní nějaký herní systém, udělat otevřené hraní či nějakou přednášku o RPG hrách obecně.
Komunita DK čítá stovky lidí a sdružují se hlavně na FB. Na první schůzce zájemců o DrD II se objevilo 40 lidí a z toho vznikly aktivní 2 družiny, které hrají již několik měsíců.
Bohužel za sebe mohu říct, že jsem světem RPG her tolik nepolíbený a nedokáži z vlastních sil a zkušeností zahrnout další herní systémy, když sám plavu v DrD II.

Budu rád za každý názor či podnět, ale hlavně uvítám pomocnou ruku. Nemusí se jednat jen o lidi z Brna.

(snad nevadí, že jsem svůj "inzerát" jen překopíroval ze sousedního webu kostky)
Naposledy upravil(a) mal.kin dne 16. 3. 2018, 06:59, celkem upraveno 1 x.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace RPG her skrz Deskoherní klub Brno

Příspěvek od boubaque »

Kdybys chtěl vypravěče na Příběhy Impéria, tak se mlžeme domluvit, jen jsem poslední dobou trochu na štíru s časem a v Brně bývám spíš přes víkendy (ale od června si snad budu moct čas rozvrhnout i trochu jinak).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Propagace RPG her skrz Deskoherní klub Brno

Příspěvek od mal.kin »

Tak to by bylo naprosto úžasné. Zítra mám v čajovně Mystica schůzku s lidma kolem DrD . Nejblížší velké hraní, kde bychom chtěli nějaké hry publikovat, udělat ukázky hraní či rovnou otevřené hraní, proběhne 22.-24.července.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Propagace RPG her skrz Deskoherní klub Brno

Příspěvek od mal.kin »

Včera jsem se osobně sešel s provozním čajovny Mystica. Krom toho, že jsem zjistil, že máme hodně společného skrz florbalový klub Bulldogs Brno, tak mám dost dobré zprávy pro RPG hráče.
Místnost je vážně obrovská a při menší stavební úpravě by z toho mohly v pohodě být hned 2 místnosti dostatečně velké. Navíc v druhé části čajovny je ještě podium, které se bude opravovat, jako úplně poslední část, ale počítá se s tím. Což může být další místnost. Je to znovu úplně izolované.
Samozřejmě, že každý ochotný jakkoliv pomoci se bude hodit.
Další dobrou zprávou je, že místnost může být už schopná provozu v provizorním režimu již nyní. Je to bohužel závislé na pořádáaní deskoherních večerů a ty jsou teď úterý a středy. Problém však vidím v tom, že po rozhovoru s Viktorem (zakladatel DK) jsem se dověděl, že z důvodu nižšího zájmu v tomto období, bude počet deskoherních večerů snížen na jeden nebo úplně zastaveny až do září.
Každopádně stačí se s provozním domluvit a už teď je možné hrát.
Do budoucna zde přibudou ještě vodní dýmky, takže to bude ještě lepší.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagace RPG her skrz Deskoherní klub Brno

Příspěvek od boubaque »

mal.kin píše:Nejblížší velké hraní, kde bychom chtěli nějaké hry publikovat, udělat ukázky hraní či rovnou otevřené hraní, proběhne 22.-24.července.
To je zrovna hloupé, protože ten víkend je v Pardubicích Gamecon, kde budu od čtvrtka do neděle.

Ale jinak jsem pro každou špatnost :) Jen bohužel na to nedokážu myslet moc sám, mám toho teď hodně, a co nemám v kalendáři, na to zapomenu. Ideální je mi napsat soukromou zprávu (hodí mi to i upozornění na mail, takže o ní budu vědět), nebo mi rovnou napsat na mail (ale ten asi radši nedám veřejně, ale do SZ).

Co se času týče, tak čtvrtky až neděle bych měl moct bez problému, jiný den když se domluvíme pár týdnů dopředu.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Propagace RPG her skrz Deskoherní klub Brno

Příspěvek od mal.kin »

Festival Deskoherního klubu, kde se poprvé ukázala naše odnož RPG je už nějaký pátek za námi. Jak jsme se měli, si můžete přečíst zde.

Letní festiválek nám sice nedávno skončil, ale brzy bude možnost opět v Brně zapojit naše RPG nadšence do dalšího hraní a to už v říjnu 14. až 16. opět v čajovně Mystica na Palackého třídě.

Času máme zdá se zatím dost a opět počítám se spoluprácí se Sarsaparillosem, který si vedl skvěle při naší premiéře a byl naším jediným pojítkem s tvůrci DrD 2. Tentokrát by se nám akce snad neměla křížit s žádnou další větší fantasy akcí, takže doufám v zapojení dalších zkušených pušek do našeho snažení přinášet RPG v jakékoliv podobě úplně každému.

Premiéra nám ukázala, že i přes prázdniny se o DrD 2 zajímalo hodně lidí a my s tak velkým zájmem ani nepočítali, proto bude třeba vyhradit prostor a čas dostatečně dopředu, protože prioritu zde má stále deskoherní klub a jeho turnaje. Proto prosím případné zájemce o spolupráci o včasné plánování, abych organizátory informoval dostatečně dopředu.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Propagace RPG her skrz Deskoherní klub Brno

Příspěvek od ilgir »

Gratuluju k povedené akci!
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Propagace RPG her skrz Deskoherní klub Brno

Příspěvek od Sparkle »

Super!
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Společenstvo kulaté kostky (nejen Brno)

Příspěvek od mal.kin »

Dovolím si upravit a trošku aktualizovat toto vlákno. Dlouho zde nic nepřibylo, jelikož jsem se stal tatínkem na plný úvazek :), takže jsem se aktivně na ničem nepodílel.
Zásadní informace je oddělení Deskoherního klubu od zbytku RPG zájmové skupiny z Brna, která dál aktivně působí hlavně na facebooku pod názvem Společenstvo kulaté kostky. Skupinka se nám už hezky zaplnila a živíme ji pravidelně obsahem ze světa RPG.
Deskoherní klub stále pořádá pravidelné úterní hraní deskovek nově v čajovně TeaVoli (bývala zde původně čajovna Za Zrcadlem, která se přestěhovala do centra). Mezi další činnosti klubu patří pořádání pravidelných čtvrtletních víkendových akcí s názvem Deskování.
Společenstvo kulaté kostky se zaměřuje na sdružování RPG nadšenců a rozšiřování své komunity hlavně v Brně. Začátkem dubna 2018 proběhne už čtvrtá sešlost s názvem RPG chata, kde se naše komunita zhruba v počtu 25 lidí, na celý víkend ubytuje na chatě a hrajeme rpgčka a deskovky (a nejen to).
Naše společenstvo má také zastoupení v Plzni, kde nedávno proběhla spontánní akce v jednom kostele, kde se sešla skrz facebookovou událost velká spousta lidí. Pořadatel Strmy už nyní plánuje opakování celé akce a chystá další plány.
Tak se nebojte přijít mezi nás :)
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů