Aces & Eights - western na online stole! (hledám hráče)

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Baloun2
Příspěvky: 2
Registrován: 5. 3. 2016, 09:48

Aces & Eights - western na online stole! (hledám hráče)

Příspěvek od Baloun2 »

Zdravím přátelé,

rád bych se zeptal, zda by někdo neměl chuť okusit trochu westernové atmosféry ve formě kvalitního RPG systému Aces & Eights. Má obvyklá skupina se příliš necítí na westernovou hru (fandí hlavně fantasy, občas scifi). Nevyžaduji znalost pravidel, ačkoliv není problém do nich trochu proniknout! Tolik k nutnému úvodu...

Herní systém
Aces & Eights je systém stavěný na delší kampaně spjaté i s běžným životem postav. Souboje, ať už s kolty nebo sekerkami, jsou detailní, rychlé a mohou skončit i rychlou smrtí nepřipraveného střelce. Pravidla si berou to nejlepší z DnD 3.5, ADnD, Fate a inspiruje je zjevně i GURPs. Postava nemá žádné povolání, jen nakoupené dovednosti a vrozené atributy.

Frekvence hraní
Záleží na počtu případných hráčů. Ale jsem schopen po dohodě připravit herní sezení 1x týdně. Častěji to, jako pracující člověk, bohužel nezvládnu.

Online hraní
K hraní zpravidla využívám online stůl OSU-gt (zašlu po dohodě). Je možné na něj kreslit i nahrávat obrázky (v součinnosti s dropboxem). Hrát můžeme buďto na nějakém hromadném chatu (skype), kde lze psát. Nebo můžeme koneckonců i začít skupinový hovor - opět preferuji skype.

Požadavky na hráče
Aces není hra vhodná pro powergamery. Nečekejte magické předměty ani tisíce skalpů... Pravidla vskutku znát nemusíte, musíte ale mít náladu zahrát si delší westernovou hru, vcítit se trochu do kůže své postavy a počítat s možností rychlé a násilné smrti - přeci jsme na divokém západě! O věk v zásadě nejde, ale raději bych hráče starší patnácti let. Hledám nanejvýš dva-tři hráče.

O mě
Stolním RPG (na internetu i u stolu) se věnuji cca 11-12 let. Rád zkouším nové systémy, preferuji role-play před powergamingem. Většinu své herní kariéry jsem strávil u ADnD a DnD 3.5 (potažmo pathfinder). Vedl jsem i hry ve FATE. Zkoušel jsem jistě i další systémy, většinou ale ne dlouhodobě.
Je mi 27 let, pracuji jako učitel a mezi mé hlavní koníčky patří četba, hry (počítačové i stolní) ale i mnoho dalšího!



Tolik asi ke všem náležitostem... Budete-li mít zájem o účast ve hře, dejte vědět zde nebo na ICQ 319804099. Mějte se dobře... A ať Vaše zásoby tequilly nikdy nevyschnou!
TheLordoftheAllNonsense

Re: Aces & Eights - western na online stole! (hledám hráče)

Příspěvek od TheLordoftheAllNonsense »

Zdravím,
o western bych zájem rozhodně měl. Jsem DM pro DnD 5e a Keeper pro Call of Cthulhu 6e a 7e. Přišel jsem s podobným nápadem (co si dát western?), ale moje skupina toto odmítá. Proto se rád zúčastním, i virtuálního hraní.
Tvůj virtual tabletop neznám, skype bych si dodatečně založil, a pravidla prostudoval (kromě výše uvedených systémů jsem kdysi znal pouze ADnD a DrD 1.6(?), a to už je dlouhá minulost). Upřednostňuji e-mailovou komunikaci k domluvě.
Můj mail: walkingonmoonshine@email.cz.
Kdyby se ti podařilo sehnat více hráčů, určitě se mnou počítej. Klidně Jak pionýrský příběh (něco jako Oregon trail), tak čistě gunslinging alá John Wanye či Lee van Cleef. Zájem mám vysoký, frekvence hraní je pro mě nedůležitá. Kvůli zaměstnání a tomu že organizuji sám "pen and paper", tak mě by vyhovovalo 1x za 14 dní či 1x za 7 dní, nějaký víkendový den (pátek, sobota, neděle). Ale to vzhledem k hraní přes virtual tabletop bych se přizpůsobil.

Napiš, rád se zúčastním.

Zdar
TheLordofTheAllNonsense
Baloun2
Příspěvky: 2
Registrován: 5. 3. 2016, 09:48

Re: Aces & Eights - western na online stole! (hledám hráče)

Příspěvek od Baloun2 »

Budu se těšit na společnou hru! Rád bych ale počkal alespoň ještě na jednoho zájemce! Bude-li hra dobrá, vždy můžeme na RPG fórum dát i záznam ze hry!
Kurush
Příspěvky: 11
Registrován: 4. 3. 2015, 15:58

Re: Aces & Eights - western na online stole! (hledám hráče)

Příspěvek od Kurush »

Nazdar,

rád bych si zahrál nějaké RPG s dobrou skupinou lidí a tahle nabídka je něco, čeho jsem si nemohl nevšimnout. Bohužel jsem se už domlouval s jiným vypravěčem a moje časové možnosti jsou omezené. Takže se rozhoduji mezi oběma nabídkami. Tato zpráva je zatím tedy spíše informativní v tom směru, že si chci, vzhledem k omezenému počtu lidí, které nabíráš, nechat obě možnosti otevřené, ale zatím se za účast nemohu zaručit. Rozhodnout bych se chtěl co nejdříve (v řádu 1-2 týdnů), protože jsem pořádně už dlouho nezahrál a rád bych to konečně změnil.

Něco o mě
Ve své podstatě bych upřednostnil spíše fantasy nebo sfi-ci, ale westernovku jsem ještě nehrál. Příjde mi to jako zajímavá možnost vyzkoušet něco nového. Tato pravidla neznám, ale pokud by umožňovali trochu to šmrncnout steampunkem, vůbec bych se nezlobil (pokud by ti tato úprava příliš neseděla, raději si zahraji dobře podaný western než průměrnou nebo nepříliš povedenou komoleninu těchto žánrů). Stylem se řadím mezi roleplayery a strategicky uvažující hráče (ocením tedy realisticky podanou hru, kde vše do sebe zapadá a dává smysl). Narativně podané hry rámcově znám (např. FATE, krerý mám pročtený, ale pořádně jsem jej ještě neměl šanci hrát a jako vypravěč jsem měl problém s vyložením některých apsektů hry), takže pokud by došlo na hru, asi by bylo potřeba určité míry shovívavosti a trpělivosti, než si na to zvyknu (ale domnívám se, že by to neměl být problém).

Doufám, že vše půjde hladce a k účasti se budu moci co nejdříve jednoznačně vyjádřit

Kurush
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů