Oddělení J: Případ Rosalyn Wrightové

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12395
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Oddělení J: Případ Rosalyn Wrightové

Příspěvek od Ecthelion »

Oddělení J, Metropolitní policie

Hrálo se přes Roll20 a Google Hangouts v rámci projektu Frontová línia.

Obrázek

Postavy:
:arrow? DI sir Benjamin Grey (Fingalen)
:arrow? DS Cian Fearghal MacQueen (Aljen)
:arrow? Bargok (Skenderax)

Prostředí - farnost Bethnal Green:
Tato čtvrť v East Endu, která byla známá pro malovýrobu a otřesné slumy, kde přežívali dělníci a chudina. Během druhé poloviny století to byl nejhorší slum v celém Londýně a policisty tam překládali za trest. Celá oblast byla typická extrémní chudobou a přecpanými domy, kde v každém pokoji žila jedna rodina. Jack Rozparovač zabíjel své oběti kromě Whitechapelu také na západním konci Bethnal Green, což napoví, jaká díra to byla.

Obrázek

Největším zaměstnavatelem v oblasti byla Allen & Hanbury's, jedna z největších továren v celém East Endu, která se specializovala na farmaceutické a lékařské zboží. Oxfordská univerzita v oblasti založila tzv. Oxford House Srttlement jako součást svých filantropických aktivit. Pracující sem mohli chodit naslouchat přednáškám, čtením z Bible a koncertu. Celý dům vedlo několik vzdělaných členů vyšších vrstev, kteří se snažili prosadit sociální jistoty a záruky pro chudé.

Nejhorším slumem v celém East Endu byla The Old Nicol, který se nalézal v této farnosti. Byl umístěn mezi High Street, Shoreditch a Bethnal Green a ve dvaceti uličkách úzkých tak, že procházející tu nemohl rozpažit ruce, se nacházelo na 730 pavlačových domů, ve kterých se tísnilo více než šest tisíc lidí. Podmínky zde byly z hlediska hygienického i lidského naprosto příšerné a slum byl na přelomu století srovnán se zemí.

---------------------------------------------------------------

Případ Rosalyn Wrightové, 1/2

Detektiv inspektor, seržant a doktor byli od sobotního oběda vyrušeni hlasitým zvukem řehtačky. To je zvuk, na který každý policista zareaguje instinktivně a rozběhne se. Vždycky, když ho slyšíte, tak běžíte. Protože jednou můžete ten policista v nouzi na druhé straně být vy. Ráno sprchlo a dlažba byla kluzká. Brzy spatřili mastný dým, který stoupal k obloze v místě, kam běželi. Když dorazili na místo, našli na ulici několik policistů a dav lidí, kteří se dívali na hořící nevěstinec madam Henleyové. Z horních oken šlehaly plameny, kouř a dým halil celou scénu a z hlavních dveří vybíhaly děvčata jen spoře oděná, stejně jako gentlemani jen ve spodním prádle.

Inspektor se rozhodl, že do domu, kde hoří, rozhodně nepůjde. Rozhlédl se po davu, zdali některý z lidí nevypadá podezřele a jen koutkem oka zahlédl někoho v drahém kabátu, který se davu vymykal a vypadalo to, že upřeně sleduje hořící dům. Než však mohl zaostřit, byla ta postava pryč (hod: neúspěch hráče). Pokusil se proto organizovat situaci venku, aby nedošlo k panice (hod: neúspěch hráče). Jeho snahy měly ale přesně opačný efekt a dav na ulici začal panikařit, dámy začaly omdlévat a muži křičet. Když se poté po chvíli dav rozestoupil, zůstalo na ulici ležet několik ušlapaných lidí, umačkaných v tlačenici. Seržant se vrhl neohroženě dovnitř, následován Bargokem. MacQueen v patře běžel od dveří ke dveřím a hulákal, aby všichni utekli pryč. Ve dveřích v polovině chodby jej málem porazil tlouštík v jägerprádle, který se hnal z místnosti pryč. Když do ní MacQueen nahlédl, zjistil, že se v ní na posteli leží mladá dívka s roubíkem v ústech. Na sobě měla jen korzet a punčochy, přivázána policejními pouty k pelesti. Irský seržant nezaváhal, vtrhl do pokoje, rozlámal dřevěnou postel a dívku v náručí vynesl ven (hod: hráč uspěl). Dusíce se kouřem, sebehl ze schodů a zamířil k hlavnímu vchodu. O patro níž dokončil Bargok "záchranu" cenností před ohněm, ale když chtěl vyrazit pryč, cestu mu zahradily hořící trámy, které spadly do chodby a zahradily ji (hod: hráč neuspěl). Byl tak uvězněn v hořícím domě.

Obrázek

Venku přijeli konečně hasiči a inspektor pro ně začal dělat cestu, jeho policisté začali dav obušky zatlačovat zpátky, aby měli prosto pro hašení. Tentokrát (hod: hráč uspěl s použitím bodu osudu) se jim podařilo vytvořit dostatečný prostor a dav lidí, chtivých sledování ohně se stáhl zpět, aby vše sledoval z uctivé vzdálenosti. MacQueen odnesl děvče do policejního fiakru a přikryl ji dekou. Pak vyrazil rychle ulicí, aby ji oběhl a k domu se dostal zezadu. Sice mu to chvíli trvalo, ale za chvíli už stál v zahradě a roztočil řehtačku, aby pomohl Bargokovi v domě plném kouře s orientací (hod: hráč uspěl a skenderax dostal +1 na pomoc ve vlastním hodu). Uvnitř domu domu zaslechl Bargok důvěrně známý zvuk a uvědomil si, že v kouři běžel na špatnou stranu, přímo do plamenů. Otočil se a kašlaje vyrazil do dýmu před sebou. Po chvíli ohmatávání cesty si uvědomil, že skončil ve sklepě a přímo před sebou zahlédl světlo z otvoru užívaného pro shoz uhlí. Začal šplhat a shora se objevila seržantova ruka, která ho popadla a vytáhla nahoru (hod: hráč uspěl). Hned poté jej shodil na zem a hodil na něj svůj kabát, protože skřetovi hořela košile.


Všichni se opět sešli před hořícím domem a chvíli sledovali, jak nevěstinec hoří. Pak se vrhli na policejní práci a zajistili svědky celé události s tím, že postarší dámu v županu s péřovým boa, samu madame Henleovou, a některé její dívky naložili do fiakru. MacQueen zahlédl stranou stát onoho tlouštíka v jägerprádle a rozzuřen na nejvyšší míru jeho podlým jednáním, jeho horká irská krev jej přemohla (vyvolání aspektu, hráč dostal bod osudu) a vyrazil mu vysvětlit, že tak se gentleman nechová. Když se pak inspektor otočil, zahlédl, jak seržant otlouká tlouštíkovi hlavu o zeď. Ke svému překvapení pak v onom muži poznal svého patrona z klubu Diogenes. Pomalým krokem, sám zklamán tím, že jeho patron je návštěvníkem bordelů, pak zamířil k dvojici a seržanta napomentul. Požádal jej pak, aby tlouštíka, lorda Nortona, doprovodil na stanici a zajistil, že se mu nic nestane. MacQueen lehce neuctivě přikývl a souhlasil.

Obrázek

Výslechem (seržant vyslýchal dívky, inspektor madame Henleyovou, se kteoru k překvapení policistů v kanceláři vypil skleničku ginu, a která se zdržela až do večeře) zjistili, že vše bylo jako obyčejně a nic podezřelého se nestalo. Návštěvníků bordelu bylo jen pár (čtyři) a v prvním patře, kde podle slov velitele hasičů, zřejmě požár vznikl, byli pouze dva - zmíněný lord Norton (který je sadista a vyžívá se v ponižování dívek, podle svázaného děvčete ji nechal v pokoji přivázanou dvě hodiny o samotě a vrátil se krátce před požárem) a pak... Christopher Grey, mladší bratr inspektora a černá ovce rodiny. Podle všeho byl navštívit slečnu Rosalyn Wrightovou, jejímž byl stálým hostem až do doby před asi třemi měsíci, kdy jeho návštěvy ustaly. Teprve dnes se objevil znovu a hned zamířil nahoru. Viděla jej ale jen jedna z dívek. Slečna Wrightová nebyla na místě požáru nikde k nalezení.

Inspektor se rozhodl, že svého bratra navštíví, neznal ale jeho adresu. To pro seržanta nebyl problém. Zjistit místo pobytu tohoto gentlemana mu zabralo asi půl hodiny (hod: hráč uspěl), takže po desáté, kdy jim skončila služba, zamířili všichni tři do slumu Old Nichol, kde měl v bytě nad zrušenou lékárnou přebývat Christopher Grey. Seržant si byl jistý, že z domu se nedá odejít zadem (hod: neúspěch hráče), proto Bargok hlídal přední okna, aby nikdo neutekl, zatímco inspektor a seržant začali klepat na dveře. Zevnitř se ozvala nějaká žena, která je ne právě laskavě vyzvala, aby odešli. Začala na ně křičet nadávky a seržant dveře po chvíli vyrazil, aby uvnitř pokoje našli zrzavou Irku, která se na ně vrhla, aby jim vyškrábala oči. Seržant přehrál Irku k inspektorovi, zhodnotil pokoj (kde na stole byly dva hrnky kouřící kávy, mužské oblečení, drahý kabát a postel vykazovala známky toho, že tam spávali dva lidé) a zkontroloval okno do světlíku. Tam zjistil, že světlík byl téměř naplněn odpadky a dole byla vybourána díra, kudy se dalo uniknout. S Bargokem proto ihned vyrazili do dvorků, aby dohnali onu osobu, která tudy pravděpodobně utekla.

Obrázek

Seržant všel naprázdno a musel se vrátit, ale Bargok zahlédl běžící postavu a podařilo se mu ji sledovat (hody: skenderax uspěl, Aljen neuspěl). Následoval ji k hostinci U kozlí hlavy, kde se shromažďují East Endští skřeti. Každý instinkt skřeta na úteku jej varoval, aby tam nechodil, ale z pocitu povinnosti nakonec vešel dovnitř (vyvolání aspektu, bod osudu pro hráče). Zjistil, že Christopher si přisedl ke stolu, kde skřeti hráli karban a okamžitě mu rozdali, protože tu zřejmě nebyl prvně. Když se však otočil k odchodu, zastoupil mu cestu Barzag, skřet, se kterým studoval na univerzitě v Budapešti. Oba byli už tehdy nepřátelé a čas to nevylepšil. Za Barzagem stáli dva mohutní trollové. Bargok neztratil duchapřítomnost, vytáhl z kapsy úmrtní oznámení, vyplnil do něj Barzagovo jméno a podal mu jej s tím, že předává zprávu od Balzaca (třetí skřet, o kterém doktor věděl, že se jej jeho nepřítel bojí). Netradiční taktika slavila úspěch (hod: hráč uspěl) a Barzag přestal felčarovi věnovat pozornost na dostatečně dlouhou dobu, aby se mu podařilo útéct pryč.

Bargok se vrátil do Christianova bytu, kde už inspektor se seržantem zacvakli železa Irce, která se jim představila jako Patsy Bakerová (poté, co ji inspektor oslovil jako Rosalyn Wrightovou, jak předpokládal), pokud zrovna nenadávala gaelsky tak, že i otrlý MacQueen by se musel rdít, pokud by to měl přeložit. Inspektor ji vyvedl na ulici a řehtačkou začal svolávat další policisty. Když obyvatelé slumu zahédli policistu, jak odvádí jednu z nich, začal se kolem něj stahovat kruh mohutných Irů. Rozptýlil se ve chvíli, kdy se ve dveřích objevil seržant. Všichni znali MacQueena a nikdo se s ním nechtěl dostat do křížku.

Poté, co zjistil, že je jeho bratr v hostinci, poslal neochotného Bargoka, aby hlídal dveře (čehož se skřet zhostil proměnou v žebráka, když se vyválel ve špíně, pomočil se a naházel na sebe bůhvíjaké svinstvo, jen aby jej jeho nepřítel nepoznal) a shromáždili zatím další policisty.

Obrázek

Inspektor nechal policisty venku a sám zamířil dovnitř, aby přisedl ke stolu k bratrovi a oslovil jej (venku se zatím policisté sázeli, za jak dlouho ho z hostince vyhodí, MacQueen tipoval, že za méně než minutu). Zatímco Grey hovořil se svým bratrem, aby jej donutil vyjít ven, shromáždil se za ním dav skřetů a jeden z trolů mu sebral klobouk. Inspektor se zvedl a sebevědomě mu podal i kabát. Druhý trol se pak sklonil a přejel rukou po kalhotách, aby zjistil z jakého jsou materiálu. Mladší Grey se uvolil vyjít ven a inspektor pak sáhl po kabátu, jakoby automaticky předpokládal, že jej dostane zpět a troll mu jej jen hlídal. Troll vůbec nepochopil co se to děje a sevření rozhodně neuvolnil, takže inspektor vycházel ven bez klobouku a v kabátu bez rukávů (hod: remíza, jinak by přišel i o kalhoty). Venku pak svého bratra zatkl za žhářství, přestože ten tvrdil, že má alibi na dopoledne, kdy k požáru došlo. Dosvědčit mu jej möže irský kněz z farnosti. Inspektor věděl, že nemá na vybranou, protože příliš mnoho věcí ukazovalo na mladšího Greye, ale stejně tak věděl, že u soudu slovo prostitutky proti slovu kněze nemá nejmenší šanci na úspěch.

Po návratu na stanici je zrzavý seržant, který měl službu, kývnutím poslal na pitevnu. Hasiči už uhasili požár a na Bargokově pitevním stole ležela zuhelnatělá mrtvola dívky ve zbytcích ženských šatů. Inspektor do ticha pronesl: "Rosalyn Wrightová!"

---------------------------------------------------------------

V tento moment jsme hraní přerušili, protože už bylo po půlnoci. Na rozuzlení případu si tak bohužel budete muset týden počkat. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12395
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oddělení J: Případ Rosalyn Wrightové

Příspěvek od Ecthelion »

Případ Rosalyn Wrightové, 2/2
(obrázky doplním po víkendu, nemám je teď u sebe)

Zápach spáleného těla na pitevně, smíchaný s pachem dezinfekce a chemikálií, byl na pitevně téměř k nevydržení. Detektiv si přikrýval nos a ústa kapesníkem, když se dívali na těžce spečené dívčí tělo ležící na studené ocelové desce stolu. Tvář byla spálena k nepoznání a tak nebylo jak ověřit detektivův předpoklad, který právě vyslovil, že onou dívkou je Rosalyn Wrightová. Požádal proto Bargoka, aby provedl pitvu.

Zatímco si skřetí patolog připravoval čepele, zahlédl na ruce mrtvé dívky zlatý prsten. Byl začouzený kouřem, ale i na dálku poznal rodinný erb Grayů a prsten, který u sebe nosíval jeho bratr (negativní vyvolání aspektu, bod osudu výměnou za komplikace). Detektiv se rozhodl, že se jej pokusí nenápadně sundat, ale prsten byl připečený k ruce a nešel snadno sundat. Jeho zápolení si všiml skřet i seržant (neházelo se, hráč se rozhodl, že neúspěch je zajímavější než úspěch). Patolog mu nabídl nůž, aby mohl prst uříznout a prsten sundat, ale detektiv odmítl, zkroutil ho z ruky a položil na stůl. Seržant neviděl na zajišťování důkazu nic podezřelého.

Zatímco Bargok se začal chystat na pitvu, seržant zamířil domů a detektiv přivedl do místnosti z cely svého bratra, aby byl přítomen pitvě (ve snaze konfrontovat ho s tím, co podle detektiva udělal a dostat z něj přiznání). Ten se choval nenuceně a snad i znuděně. Detektiv ale brzy prohlédl, že je to převářka (hod, hráč vyhrál) a Christopher ztuhl, když zahlédl na stole ležet svůj prsten. Pokusil se své zaváhání zahladit tím, že oslovil detektiva, ale ten se nenechal zmást, vstal a prsten strčil do kapsy. Pak nechal Christophera odvést zpět do cely a zamířil do své kanceláře, aby se trochu prospal.

McQueen zamířil domů a už zdálky zaslechl takhle pozdě zvýšené hlasy. Když zamířil za roh, zahlédl jak na prahu domu stojí jeho manželka s rukama bojovně založenýma v bok, jak se hadá s pomenším mužíkem v buřince, za kterým stála dvojice mohutných mužů, kteří ho doprovázeli. Když se přiblížil, zjistil, že je to Žid Izák (jak byl znám po okolí), kterému seržant dlužil dost peněz. Izák tvrdil, že se seržant o týden opozdil se splátkami, a že pokud mu nezaplatí do dvou dní, zabaví jim dům a vystěhuje je na ulici. Seržant se pokusil pozvat ho dál, aby se dostali z dohledu sousedů, kteří hádku zvědavě sledovali, ale jeho tvrdohlavá manželka je odmítla pustit přes práh. Seržant slíbil, že zaplatí, ale Izák si jako zástavu chtěl odnést skříně a nábytek. Po vzrušené debatě (hod, hráč uspěl) si ale uvědomil, že jen se dvěma hromotluky stojí uprostřed irské čtvrtě, kde každý druhý ze sousedů je se seržantem příbuzný a raději vycouval. Seržant chmurně pomyslel na to, kde vezme peníze a vzpomněl si na hromadu peněz uložených na stanici, které získali po prohlídce opiového doupětě. Myšlenku zaplašil a raději vešel do domu za rodinou.

Ráno Bargok seznámil ostatní s výsledky pitvy (hod, hráč vyhrál). Mrtvola byla spálená mnohem více než by měla být, je tedy pravděpodobné, že byla polita nějakým prostředkem urychlujícím hořením (snad, aby ztížila identifikaci?). Zadruhé měla mrtvá v ústech dva zlaté zuby (což je neskutečná věc, něco tak drahého v ústech děvky z Bethnal Green?), které okamžitě zmizely v kapsách patologa. Své kolegy informoval, že zuby roztavil žár a našel po nich jen pozůstatky, čemuž oba bez problémů uvěřili (hody, oba ostatní hráči neuspěli proti skřetovu přesvědčování). Třetím bodem, který zjistil, bylo to, že děvče bylo mrtvé ve chvíli, kdy požár vypukl. V jejích plicích nebyly žádné saze a i přes spečené maso našel na krku řez, který zřejmě ukončil její život. Rána byla hlubší na jedné straně, byl tedy veden zprava doleva, jakoby řez způsobil levák.

Bratr detektiva byl také levák, což detektivovi na klidu nepřidalo. Vyslal seržanta, aby ověřil jeho alibi u kněze, a patologa, aby zatím prohledal farářův dům, aby našel důkazy, pokud by byl farář k výpovědi přinucen vydíráním. Pak sám zašel za svým bratrem a řekl mu, že přestože minule mu trestnou činnost nemohl prokázat, ať si nemyslí, že tentokrát jej nechá, aby mu prošla vražda. Pak mu ale v kontrastu se svými slovy dal prsten, který byl nalezen na ruce mrtvé dívky. Zamířil pak za madame Henleyovou, která bydlela po ztrátě svého obydlí u své sestry. Zjistil tam informace o minulosti Rosalyn Wrightové (hod, hráč uspěl), potvrdilo se, že skutečně žila s jeho bratrem až do doby asi dvou měsíců až měsíce, kdy se zřejmě rozešli. Potvrdila také, že Rosalyn byla v bordelu dne požáru a že měla zlaté korunky v ústech, tím se detektivovi zdálo potvrzené, že mrtvou je skutečně slečna Wrightová. Zjistil také, že jedním z jejích pravidelných zákazníků byl jakýsi Williams (jméno, které udal), který byl asi čtyřicátník s rudými tvářemi a ztrácejícími vlasy.

Seržant, protože byla neděle ráno, zamířil na mši otce MacMurphyho (třiicátník růžolících tváří a alkoholického nosu), seděl vzadu a poslechl si kázání o tom, jak rodina musí stát na prvním místě. Poté jej vyslechl a dozvěděl se, že Christopher Grey jej navštěvuje již přes měsíc, aby se připravil na konverzi ke katolicismu a v inkriminovaný den spolu celé dopoledne seděli, četli z Bible a opakovali katechismus. Seržant se na kněze podíval přísně (hod, hráč uspěl) a narovinu mu řekl, že pozná, když mu kněz lže. Velebníček se pokusil utéct, ale zakopl o sutanu a seržant jej zase odvedl do sakristie, kde se kněz zhroutil a rozplakal. Potvrdil, že skutečně byl s Christopherem Greyem, ale jen do nějakých deseti hodin, kdy spolu hráli karty. Velebníček pak v kartách vyhrál a protože v banku byla i současná Greyova přítelkyně, ona Irka Patsy Banksová... poté si užíval své výhry a usnul. Nemohl tak Christopherovi poskytnout alibi (učinil tak, povzbuzen Christopherem, ze strachu, že by se jeho farníci dozvěděli, co dělal v inkriminovanou dobu). Skřet se během mše pokusil vloupat na faru, ale byl odhalen (hod, hráč neuspěl) a lapen dvojicí farníku, jak se snaží vlézt do domu (Fingalen: „Oni tě chytili? V životě jsem tě neviděl.“). Duchapřítomně vytáhl z kapsy dvojici zlatých zubů, informoval je, že jde o zuby zpovědníka svatého Konstantina a knězi je tedy mohou předat oni. Než si to poskládali v hlavě, utekl (hod, hráč uspěl).

Seržant zamířil do cely za Christopherem Greyem, aby ho informoval, že nemá žádné alibi a aby se přiznal. Grey jej vyprovokoval k tomu, aby jej napadl a ztloukl (bod osudu, vyvolání aspektu Irský býk), což jistě superintendant neuvidí rád u vězně šlechtické krve. Možná pak dokonce nařídí jeho přemístění. Seržant pak šel podat hlášení detektivovi. V kanceláři detektiv nalil seržantovi a patologovi lahev skotské s tím, že vytáhl prsten nekromantického řádu (který mu dala jeho snoubenka, když zrušila jejich zasnoubení) s tím, že nevidí jinou možnost, jak zjistit pravdu, než přivolat ducha mrtvé a nechat ji určit jeho vraha. MacQueen jako oddaný katolík to samozřejmě odmítl, zatímco patolog nadšeně přizvukoval detektivovi. Ten pak zamířil za svým bratrem do cely, zatímco seržant a patolog se v jeho kanceláři hádali a opíjeli. Nabídl svému bratrovi, že jej nechá utéct, pokud odejde a nikdy se nevrátí... ale musí se mu mezi čtyřma očima přiznat, že to udělal. Jeho bratr to odmítl s tím, že je nevinný a vyprovokoval detektiva k tomu, aby jej udeřil. Když odcházel, zjistil, že cela Patsy Banksové je prázdná. Přivolaný seržant potvrdil, že ji propustil poté, co se za ni zaručil její strýc (popisu třicátníka až čtyřicátníka, který měl červené tváře a výrazný nos), načež se na něj šklebil zadržený Christopher z cely. Detektiv si uvědomil, že mu dochází čas a seržanta s patologem informoval, že to dnes v noci musí provést. Seržant, notně opilý, vykřikoval, že si to s oním démonem vyřídí a svolil k seanci. Skřet získal půl libry na věci, které prý potřebuje k obřadu (samozřejmě je nepotřeboval a půl libry skončilo v jeho kapse).

MacQueen ješte před seancí vyrazil do ulic, aby zjistil, kde tedy Christopher Grey byl v době požáru mezi svými kontakty (hod, hráč uspěl, ale rozhodli jsme si, že výsledek dáme až po seanci, aby to bylo zajímavější... pak už na něj ale nedošlo). Detektiv také zamířil do klubu, aby sehnal nějaké knihy, které by mohly skřetovi pomoci v jeho nekromantické snaze. Zjistil (hod, hráč uspěl), že v zeleném salonku (o jehož existenci v klubu sám nevěděl a musel se zeptat na cestu) jsou uloženy knihy značně pochybného obsahu, přesněji pak čarodějnického a nekromantického. Tyto knihy odnesl na stanici.

O půlnoci na pitevně přivázali Christophera Greye k židli, skřet nakreslil na zem kruh, kde stála trojice a vně byl Christopher a mrtvá. Skřet odříkal slova, která měly přivolat zpět duši mrtvé (hod s jedničkou za pomoc knih od detektiva, hráč uspěl... jinak by se obřad sice povedl, ale zpátky by se dostalo něco opravdu jiného než duše mrtvé). Spálená mrtvola na pitevním stole se pohnula a postavila, přičemž jí vzniřnosti vypadly z otevřeného břicha. Christopher v ten moment začal křičet a zaklínat nebe i peklo, jen aby jej rozvázali. Mrtvá k němu zamířila a zuhelnatělou rukou jej pohladila na tváři, aby jej oslovila něžnými slovy, která si vyměňují jen milenci. Na dotaz detektiva řekla, že ji zavraždil muž v havraní černi, který žije život lži a nevěří tomu co dělá. Skřet se chtěl zeptat na nejbližší ukrytý poklad, ale detektiv mu poručil, aby ji odeslal zpět. Patolog neochotně řekl uzavírací slova a mrtvá se zhroutila na podlahu.

Seržant rozvázal Christophera a detektiv mu řekl, že má velké štěstí, že jej některá žena v životě milovala. Řekl doktorovi, aby mu ošetřil zranění a pak jej propustil. Bratra ubezpečil, že skutečný vrah nezůstane nepotrestán. Christopher se mu podíval do očí a řekl mu, že by raději neměl. Pak zamířil k mrtvé a navlékl jí zpět na ruku rodinný prsten. Pak se otočil a odešel.

Trojice si pak složila, že mužem v havraní černi pak musí být kněz, který podle všeho byl také milencem Rosalyn Wrightové (popsala jej madame Henleyová), byl rovněž levákem (jak mohl potvrdit MacQueen, který byl na celé mši) a na dobu žhářství nemá alibi (měl být s Patsy Banksovou, ale té se nemohli zeptat, protože si ji ze stanice vyzvedl muž podezřele podobný knězovu popisu, který tvrdil, že je jejím strýcem... ve skutečnosti Patsy omámil a vyklouzl, čehož důkazy byly na faře). Uvědomili si, že druhá žena, která mohla prozradit... knězovu indiskreci... byla teď v nebezpečí, sebrali proto několik policistů, beranidlo a vyrazili na faru.

Když tam detektiv zaťukal, zaslechli zevnitř dívčí křik. Vyrazili urychleně dveře a našli uvnitř velebníčka, který držel jako štít před sebou Patsy, která krvácela z ran na obličeji. Kněz se jí zřejmě rozhodl zbavit krátce předtím, než policisté přišli, ale napoprvé neuspěl. Požadoval volný průchod pryč, ale detektivům se podařilo jej přesvědčit, aby dívku pustil (hod, hráči nakonec uspěli poté, co se všichni podíleli body osudu na úspěchu) s tím, že by se měl postavit čelem pravdě a přijmout odpovědnost. Děvče se s pláčem vrhlo MacQueenovi do náruče a kněz stál chvíli ztuhle, než přikývnul s tím, že mají pravdu. Nato si podřízl krk a proud krve z přeťatých tepen zkropil podlahu.

---------------------------------------------------------------

:arrow? Nedokončil se hod, kterým MacQueen zjistil, kde byl Christopher v době žhářství a vraždy. Ve skutečnosti mu tento hod dával alibi, protože byl jedním z MacQueenových kontaktů spatřen v této době daleko od Bethnal Green... ve skutečnosti u Buckinghamského paláce, kam sebevědomě zamířil, byl strážemi poznán a propuštěn dovnitř.

:arrow? Moc všem děkujeme za hru, opravdu jsme si ji užili. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host