[Hrstka] Let VIII.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

S chladnou hlavou skontrolujem pozície svojich priateľov v zbrani, pozemných cieľov i prípadných stíhačov, a získam pocit, že ešte mám chvíľu čas. A tú chvíľu využijem na zlepšenie mojich šancí.

Pritiahnem knipel trochu k sebe a vývrtkou sa deriem nahor (chcem získať výškový žetón).

Vidím, ako sa Aldo chystá vrhnúť na cieľ a tak viac sledujem oblohu okolo, aby som zbadal prípadnú hrozbu čo najskôr.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Pepa »

Ahoj, kamarádi ve zbrani!

Už se vám můžu konečně plně věnovat... Což znamená opět spoustu připomínek a poznámek... :-?

V první řadě si tu pro přehlednost sepíši svojí postavu (kterou přebírám z předchozí mise zde).

Josef Jež
:arrow? Hodnost: Pilot Officer (P/O).

:arrow? Střelba 5, Pilotáž 3, Osobnost 2, Voják 1.

:arrow? Letadlo: Curtiss P-40 Warhawk.

Dále se se chci zeptat:
:arrow? Kde budeme provádět hody kostkami? Založíte na tom Rolz.org nějakou místnost Dogfight_8?
:arrow? Za každou jednu podvěšenou bombu máme postih -2 na Pilotáž. Nemělo by to být -3? (Viz Hrstka 2.1., strana 19., Útok na pozemní cíle)
:arrow? Jak se počítá "zranění" tanku po prvním zásahu? Řekněme, že tank trefím a do té tabulky mi padne 8 - tank bude znehybněn. Pak zasáhnu tak znovu a padne mi 5 - tank bude poškozen. Ale jak moc víc? Bude už zničen? Jak se to "přičte" k tomu předchozímu znehybnění?

Každopádně ať už jsou pravidla jaká jsou, tak...

"Musíme zničit ty tanky, kluci. Čím dříve, tím lépe. A dávejte bacha, kryjte se!" vyšlu do vysílačky.

:arrow? Josef Jež kličkuje* na tank Panzer II.

*viz Hrstka 2.1., strana 19., Útok na pozemní cíle :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše: :arrow? Kde budeme provádět hody kostkami? Založíte na tom Rolz.org nějakou místnost Dogfight_8?
Díval jsem se na varianty a ten rolz.org z toho zatím vychází nejlépe. Založil jsem tedy místnost a platí:

:arrow? Hody se provádějí na rolz.org, přesněji v místnosti Dogfight_8.
Pepa píše: :arrow? Za každou jednu podvěšenou bombu máme postih -2 na Pilotáž. Nemělo by to být -3? (Viz Hrstka 2.1., strana 19., Útok na pozemní cíle)
Mělo, ale chtěl jsem vám dát postih za každou bombu (abyste mohli odhodit jen jednu), trojka se blbě dělí dvěma a vzhledem k tomu, že ty bomby jsou těžké, tak to vyskočilo na 4 celkem (2+2). :wink:
Pepa píše: :arrow? Jak se počítá "zranění" tanku po prvním zásahu? Řekněme, že tank trefím a do té tabulky mi padne 8 - tank bude znehybněn. Pak zasáhnu tak znovu a padne mi 5 - tank bude poškozen. Ale jak moc víc? Bude už zničen? Jak se to "přičte" k tomu předchozímu znehybnění?
Vidíš, to jsem chtěl spíš řešit skrze roleplay... ale je pravda, že to může být přímo v té tabulce (pro příští nálet dává +X k hodu na zásah/na zničení... v případě několika prvních třeba jen po nějakou dobu). Zkusím přes víkend doplnit, každopádně teď platí, že už jednou zasažené tanky by se měly dalším náletem ničit a zasahovat snadněji.

:arrow? Super, všichni jste zadali akce, v průběhu večera odehraji. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Pepa »

Ecthelion píše:Mělo, ale chtěl jsem vám dát postih za každou bombu (abyste mohli odhodit jen jednu), trojka se blbě dělí dvěma a vzhledem k tomu, že ty bomby jsou těžké, tak to vyskočilo na 4 celkem (2+2). :wink:
Ok. Já jsem de facto "žádal" o postih -6... :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

2. kolo RAF/DAF (Desert Air Force)

Obrázek

Dva britské stroje se začaly snášet k zemi a zahájily nálet, zatímco třetí stroj začal nabírat výšku. Dole pod vámi pokračují tanky kupředu k australským liniím a vidíte exploze písku, když jejich děla dští oheň. Italské dělostřelectvo zdálky střílí také a vytváří uzavírací palbu, aby zabránilo přísunu posil a munice k ohroženým Australanům. Schwesteknwasser kontroluje nebe, ale zatím je blankytně čisté, nepřátelé nejsou zatím v dohledu.

Obrázek

:arrow? Co děláte? P/O Josef Jež a P/O Aldo Alda musí tohle kolo pokračovat v náletu, aby jej dokončili (pokud tak učiníte, tak si zvolte, kolik bomb házíte a hoďte si, jestli jste trefili... nálet se provede na konci vaší akce).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Vallun »

P/O Aldo Alda dokončuje svůj útok na vedoucí Panzer III.

Alda sledoval nejlepší z německých tanků jak se plnou rychlostí řítí na pozice statečných Australanů, v porovnání s jeho letounem mu rychlost tanku přišla úsměvná. A to se mu málem stalo osudným - pohyb tanku značně podcenil a chyběl snad milimetr, aby bombu odhodil špatně. Úplně na poslední chvíli strnul a vyčkal osudové zlomky sekundy. Zásah se docela povedl, ale sebevědomí neohroženého stihače bylo notně otřeseno.

Hod na zásah 4 + 5 (střelba) + 5 (přímý nálet) = 14, tedy mimo.

Dluh na střelbu

2. hod na zásah 13 + 5 (střelba) + 5 (přímý nálet) = 23, zásah!

Hod na poškození 8 + 7 (rozdíl cílového čísla a hodu na útok 23 - 16) = 15 Tank zcela zničen.

Pětisetliberka byla odhozena nakonec docela čistě, dopadla přesně na kryt motoru hned za věžičku tanku a spolu s vezenou municí jej rozmetala po okolí. Alda jen doufal, že co největší množství střepin takto vzniklých si najde cestu do těl dalších útočníků. Ale nad tím neměl příliš mnoho času dumat. Jeho oči již hledali další cíle...i když to znamenalo, že prodělá další stres při míření...

OoC: Skenderax - víš, že letíme ve Warhawku, takže teď máš celkový postih na pilotáž už -5?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Vallun píše:OoC: Skenderax - víš, že letíme ve Warhawku, takže teď máš celkový postih na pilotáž už -5?:)
Ak som to správne pochopil, tak na útok na tak nepotrebujem Pilotáž, len streľbu. Výškové žetóny na ňu použijem :).

Alebo sa mýlim?
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Zahreje ma pr srdci keď počujem výbuch pod sebou a inštiktívne sa obriem.

Dobrá práca. - okomentujem krásny zásah do mikrofónu, ale potom sa opáť sústredím na riadenie.

Warhawk nemá rád výšky, ale tento boj nie je o ňom ale o mužoch dole pod nami.

Ešte vydrž bejby. - milo mu dohováram - Ešte trochu vyššie a potom ťa pustím z reťaze.

Naďalej stúpam a pripravujem sa na otočku a nálet. Popri tom stále sledujem obzor.

:arrow? Peter Schvestkenwaser

Zostrely = **** (4) ... ak sa nemýlim
Streľba = 4
Pilotovanie = 2
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Od křídla nalétávajícího letounu se odlepila těžká bomba a se zahvízdáním dopadla na čelo německé kolony. Přesně zasáhla vedoucí tank Panzer III a krajinu ozářila mohutná exploze, když bomba prorazila pancíř tanku a uvnitř se vznítila zásoba munice. Tlaková vlna z výbuchu zamávala s odlétajícím letounem a Alda musel zápolit s kniplem, aby stroj vyrovnal a zvedl od země, která se povážlivě přiblížila. Po chvíli se dostal z nebezpečné oblasti, zvedl nos letadla a ohlédl se, aby zhodnotil výsledek svého náletu. Měl propocenou košili a srdce mu bušilo, ale zašklebil se, když spatřil tank v plamenech a zahalený černým dýmem...

:arrow? Pepa: Čekáme na tebe. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Pepa »

Ecthelion píše: :arrow? Pepa: Čekáme na tebe. :wink:
Aha. Já jsem se asi zase nějak ztratil... Protože jsem myslel, že na nás budou střílet... :?: :!:

Nejspíš to vypadá tak, že na tank shodím jednu bombu. Napíšu zítra navečer.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Aha. Já jsem se asi zase nějak ztratil... Protože jsem myslel, že na nás budou střílet... :?: :!:
Oni útočí, takže jsou mimo dostřel vlastních protiletadlových zbraní (a jejich vlastní zbraně vás moc nemůžou ohrozit, přestože někteří vojáci po vás zespodu střílejí)... omlouvám se, asi jsem to měl napsat jasněji. Pokud chceš kličkování změnit na přímý nálet, tak ještě můžeš.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Pepa »

Určitě ne. Zmatení je alespoň reálné... :wink:

Navádím svůj letoun na tank dost rozhozen. Sám nevím, z čeho víc. Jestli z toho, jak jsou bomby těžké a jak špatně se kvůli nim s letounem manévruje, nebo z toho, že po nás nikdo nestřílí... Každopádně cíl mise je jasný.

:arrow? Josef Jež shazuje bombu na tank Panzer II.
:arrow? Hod je 13 + 5 (za Střelbu) = 18. Zásah!
:arrow? Hod na poškození tanku je 3 + 2 (za přesah) = 5. Tank je poškozen.

"Není to nic moc, ale lepší než vůbec nic," pomyslím si.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Ecthelion »

Druhá bomba explodovala v blízkosti druhého tančík, smýkla s ním a promačkala pláty na levém boku. Tank chvíli stál, když se zřejmě vojáci uvnitř snažili vše zprovoznit a pak vidíte, že otevřel poklop a z velitelské věže vykoukl jeden z nich, který naviguje pohyby tanku a střelbu. Jejich průzory jsou zřejmě zničené a musí se tak vystavovat australské palbě. Vidíte, že přestože postupuje stále dál, jeho palba je nepřesná a pomalá.

3. kolo RAF/DAF (Desert Air Force)

Obrázek

:arrow? Na obzoru se objevili vaši staří známí, němečtí stíhači z El Adem! Jsou to podle všeho dvě zbrusu nové stíhačky Bf 109F a jeden starší Messerschmitt. Ještě jsou mimo dosah, ale rychle se blíží. Máte jedno kolo, abyste se připravili, čtvrté kolo začnou oni (pojedou ve čtvrtém kole první).

Pokud zahájíte další nálet, budou mít na vás jedno kolo střelby, kterou nebudete moci nic dělat. Můžete samozřejmě odhodit zbývající bomby (bez nutnosti využít akci) a nabrat trochu výšky, abyste se připravili na střet se stíhači protivníka...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Vallun »

Přímý nálet na jeden z nepoškozených Pz. II.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka] Nábor pilotů VIII.

Příspěvek od Skenderax »

Môžem odhodiť bomby, získať tretí výškový žetón a pokúsiť sa o palebný prielet skôr, ako zaútočia ONI? Respektíve, môžem si hodiť na to, že by som ich uvidel skôr ako oni a možno mohol získať nad nimi iniciatívu?
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů