Povolání Kněz

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: ;) :-o :evil: :mad: :-| :clap: :think: :doh: :naughty: :dance: $D :vamp: O-) :eyecrazy: :>;o) :>:o/ :8oO $lol$ $-o :toot: :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Povolání Kněz

Re: Povolání Kněz

od Vlk » 8. 2. 2012, 16:04

1) každý kněz umí pracovat jen s těmi pocity a city, které spadají do jeho principů. Takže pokud kněz života / zla oběví cit lásku, tak ani jeden s ní nedokáže pracovat protože tento cit nespadá do principů ani jednoho. Avšak člověk může mít i cit touhy či nenávisti

2) pro odhalení pocitů u davu můžeš použít vidění pocitů. Jinak mám tušení, že ten pocit u davu nemusíš znát (stačí odhad). A co se týče citu, tak jeden cit radosti vyvolává u různých lidí různé pocity, protože mají jiný cíl. Takže přesměruj cit radosti na stejný cíl (tohle kněz umí) a pak jej teprve posil. Lze to dělat u skupiny náhodných lidí a souhlastím, že o tomhle přesně kněz je

3) řekl bych, že i u toho davu musíš minimálně daný pocit odhadnout. U práce s jedincem i davu je v podstatě v rámci empatie jediné omezení - a to, zda díky rozložení principů jsi schopen odhalit skryté pocity. Protože pokud má kněz třeba všech 6 bodů v jednom principu, tak nepotřebuješ žádnou empatii. Každý cítí všechny pocity. Jde jen o to s jakou skrytostí. A protože tyto skrytosti jsou u davu různé, tak se ti nemůže vymstít špatný tip

Re: Povolání Kněz

od Aloone » 30. 1. 2012, 16:50

1.
Ano, pocity jsou jasné, ale otázka byla o citech. U těch to tak jasné už není, jelikož 1 cit může vyvolávat pocity klidně i všech šesti principů, podle situace… Kněz života manipuluje s touhou a kněz zla se závistí. Jsem na vesnické tancovačce a je tam moje vyvolená, která tančí s jiným. Toužím po ní a zároveň hořím závistí k tomu druhému – obojí je kvůli mojí lásce. Oba dva knězi tak zjistí empatií moji lásku, každý však přes jiný pocit – myslím si tedy, že by oba měli mít právo s mým nalezeným citem manipulovat. Pokud ne, proč?

2.
„Skrytost pocitu u davu by měla být stejná...“ nevím přesně, co si pod tím představuješ, ale skrytost pocitu u jednotlivých členů davu může být samozřejmě různá, na to je v příručce přesně příklad. Tvé příklady jsou moc specifické a konkrétní a bohužel mi vůbec nepomohly, dám ti svůj:

Vytvořím si dav sedláků. Nevím o nich ze začátku nic. Chci jim posílit pocit radosti, ale chci, aby jim to vydrželo dlouhodobě, musím tedy posílit zdrojový cit.
Nevím tedy, jak u nich tu radost zjistit pravidlově, můžu se jich tedy každého zeptat, z čeho mají radost, ale to je divné…
Také můžu předpokládat, že každý člen davu radost nějakou má.
Stejně potom ale nevím, jak u nich zjistit ten cit, ten zdroj radosti – u jedince se cit zjistí empatií přes pocit, který vyvolává, ale u davu…?, opět se můžu každého zeptat, z čeho má radost, ale…
Mně napadá akorát činnost „posílení citu, který vyvolává radost“, ale to je opět takové kostrbaté, jelikož by se provedlo posílení spousty citů – každému členovi by byl posílen cit, který vyvolává radost, ale knězi nevadí, že neví který to je…?

Z toho všeho tedy plyne, že pravidlovými mechanismy kněz nemůže jen tak náhodně vybrat třeba 20 lidí a pak jim po měsíci denních kázání zvýšit radost dlouhodobě. Já si ale myslím, že přesně tohle dělá kněze knězem a že by to měl umět…

3.
Empatie sice neovlivňuje, jaké pocity mohu ovlivňovat, ALE: kněz může posilovat jen pocity, které objeví (vyjma 1. dojmu). Představ si, že můj kněz třeba nemá vůbec empatii. Nezjistí tedy nikdy u nikoho žádné pocity a nemůže je tedy ovlivnit, JENŽE: vytvořím si dav a pozvu si tam danou osobu, povede se mi to a teď začnu měnit pocit davu, tedy i té postavy… je to taková ochcávka, neříkám, že využitelná úplně vždy, ale je tu…
Proto si myslím, že by kněz neměl ovlivňovat pocity těch členů davu, na které by nedosáhl jako na jedince, chápeš, ne?... Pravidla to ale asi nezakazují…


Díky za odpovědi a doufám, že tím ještě diskuze neskončila : )

Re: Povolání Kněz

od Shako » 23. 1. 2012, 17:48

Nechce se mi hledat citace v pravidlech, tak te zkusim opravit jen podle toho, co si pamatuju. Tak se na to pripadne jeste podivej a kdybys tam porad mel problemy, tak napis.
Aloone píše:Z toho, co je popsáno v pravidlech vyplývá, že kněž může ovlivňovat (posilovat, tlumit, přesměrovávat) zcela libovolné city, které předtím u jedince odhalí. Není to ovšem zcela jednoznačné. Funguje to tak?
Ne, nefunguje. Knez muze posilovat pocity, ktere jsou v jeho principech (a to jen o tolik, kolik bodu ma v danem principu). A naopak muze oslabovat pocity protikladneho principu (opet je limitovan svym rozlozeni).
Priklad. Dobry a spravedlivy knez (dobro 2, rad 4) muze posilovat pokoru(pocit radu)/tlumit hnev (protoze je to chaosovy pocit) az o 4 (pocet bodu v principu radu). V pripade pocitu na pomezi dobra a radu resp. chaosu a zla to muze posilit/utlumit az o 6 (scita se to).
Aloone píše:U práce s davem není popsán systém zjišťování pocitů a citů. Má se to tedy chápat tak, že pokud kněz chce manipulovat s pocitem davu, předpokládá, že všichni jeho členové daný pocit mají? (byť třeba i se skrytostí 6) Jak se případně nějaký pocit u davu zjistí?
Manipulace s jednicem a s davem je vzasade stejna - jen u jedince trva jedno "kolo" 5 minut, u davu 10 minut. A u davu je par vychytavek (jako vyclenovani nekoho z davu). Skrytost pocitu u davu by mela byt stejna - je to podminka, aby to vubec byl dav a dalo se s nim jako s davem pracovat. A tusim, ze se pocita jen hlavni pocit. Napriklad rebelujici vidlaci budou mit nejspis touhu (svrhnout slechtu) nebo nenavist (vuci panstvu) jako svuj hlavni pocit, proto je to dav. Knez muze ten pocit posilit/utlumit - dle svych principu (viz vyse).
Pripadne muzu vzit nejakou skupinu nahodnych vidlaku, ktery zrovna zadny spolecny pocit neciti, jen se proste nahodou sesli na nejake miste - napriklad v hospode (prijdu tam a budu s nima chvilku rozmlouvat, vykladat jim nejake svoje kecy...). Pak se v hostinci objevi nejaky maly hobit, tak se jakozto zly knez (zlo 6) rozhodnu v nich zvysit nenavist proti tomu hobitovi. Ikdyz proti nemu na zacatku nic nemeli, pokud uz jsem tam dostatecne dlouho (mam dostatek vlivu) muz najednou vyvolat nejaky protihobiti pogrom (snizim skrytost pocitu o 6, cimz temer na jistotu vyvolam agresivni reakci jiz opilych vidlaku).
Aloone píše:Co když jako kněz chci posílit davu pocity, na které bych u většiny členů davu, kvůli nízké schopnosti empatie, nedosáhl, kdybych s nimi pracoval jako s jedinci?
Empatie s tim nema nic spolecneho. Empatii muzes ty pocity videt, ale nijak to nesouvisi s tim, co muzes ovlivnovat. Jednostrane zamereni knezi (viz priklad s davem vidlaku v hospode) muzu vyburcovat jen tim, ze na ne ziskam vliv a pak jim ovlivnim patricny pocit, kdyz tam treba vubec nebyl a nebo jen velmi slaby.

Obecne bych rekl, ze knezi, kteri maji 1-2 principy, tak moc empatii nepouzivaji. Proste delaji to, co uznaji za vhodne - zjemena posilovani svych hlavnich pocitu - valecni stvaci (nenavist), velitele rebelii (chaos), ale taky poradani orgii (zivot).
Naopak ti, kteri maji 3 a vice principu musi vice pracovat s empatii a zkoumat, co si lidi mysli a vice pocity presmerovavat. Chci vyvola rebeli, tak musim najit koho dav nenavidi (aspon tak na skrytosti 3) a pocit rozsirit nebo presmerovat na cil, ktery potrebuju. A pak ho muzu mirne posilit (tak o 1-3 podle toho, kolik mi rozdeleni bodu dovoli). A doufat, ze to dobre dopadne.
Aloone píše:Jakým způsobem se zjišťují city davu? Když chci rozšířit či přesměrovat cit davu na nový společný cíl, musí mít všichni členové davu společný cíl citu původního?
V zasade ano. Predpokladal bych, ze dav nevznika uplne samovolne. Lidi se tam s nejakym duvodem sesli a knez s tim umi jen lepe pracovat. Pokud vytvaris dav je to dlouhodobejsi cinnost a uz jenom to, ze te lidi poslouchaji v ramci ziskavani vlivu by melo zamenat, ze nejaky pocit citi (treba kazdy s jinou skrytosti, ale je tam neco spolecneho). Tezko bude pul hodiny poslouchat, jak si slechta doma dela zabijacky, zatimco bezny lid hladovy, pokud by te to aspon trosku nezajimalo. Pokud nehladovis, tak nejspis neposlouchas/odejdes. A pokud si zastance slechty, tak nejspis se pokousis neco namitnout (rozbit dav). Knezi tam tady "zbydou" jen lidi, kteri treba cely den pracovali tezce na Panske poli a uz nejspis nejaky ten pocit nenavisti/oporvrzeni vuci slechte maji...


EDIT: Obecne je ta prirucka dosti zvlastne pojata (ale to si posledni dobou myslim o cim dal vice priruckach, jak je postupne ctu a zkousim hrat). Tezko rict, jak by se to presne melo podle ni hrat. Nektere veci jsou spis pro ilustraci, jak svet funguje (aby se svet dal simulovat podle pravidel) nez ze by podle toho meli hraci hrat. Musim rict, ze jsem na to ani po pulrocnim hrani kneze neprisel. Sice jsem kompletne znal pravidla, ale stejne me porad unikalo, co se s temi schopnostmi da nebo muze udelat, aby to melo nejaky vyraznejsi vliv na hru. Ne ze bych se snad dobre nebavil, ale vim, ze jsme to s PJ hodne resili a kazdy jsme to chapali dosti ruzne.
Uprimne si myslim ze by tam mela by vyrazne delsi cast o tom, jak si vytvorit sveho Boha. Protoze, jak jsme pri hrani zjistili, tak to neni az tak snadne. Jen tak neco placnout umi kazdy, ale kdyz to pak mas nekolik dalsich her sirit myslenky a nazory sveho Boha, protoze na tom tve knezske schopnosti stoji, tak si hold s nejakym jen tak placnutim nemuzes vystacit.

Re: Povolání Kněz

od Aloone » 19. 1. 2012, 23:47

Ahoj mám pár otázek ohledně kněze

Z toho, co je popsáno v pravidlech vyplývá, že kněž může ovlivňovat (posilovat, tlumit, přesměrovávat) zcela libovolné city, které předtím u jedince odhalí. Není to ovšem zcela jednoznačné. Funguje to tak?

U práce s davem není popsán systém zjišťování pocitů a citů. Má se to tedy chápat tak, že pokud kněz chce manipulovat s pocitem davu, předpokládá, že všichni jeho členové daný pocit mají? (byť třeba i se skrytostí 6) Jak se případně nějaký pocit u davu zjistí?

Co když jako kněz chci posílit davu pocity, na které bych u většiny členů davu, kvůli nízké schopnosti empatie, nedosáhl, kdybych s nimi pracoval jako s jedinci?

Jakým způsobem se zjišťují city davu? Když chci rozšířit či přesměrovat cit davu na nový společný cíl, musí mít všichni členové davu společný cíl citu původního?

díky za odpovědi

Re: Povolání Kněz

od Návštěvník » 19. 7. 2011, 11:51

Klimbing píše:Jediné, co se mi k tomu podařilo najít, je tabulka skrytosti pocitu, a ta podává, myslím, docela rozumnou odpověď (viz str 18 PPK). Do skrytosti 5 ví majitel o svém pocitu. U skrytosti 6 už ne. Ale to se mluví o libovolném člověku, takže nebude, podle mě, chybou knězovi přidat ten jeden stupeň navíc. Za prvé, stejně se skrytostí 6 je schopný pracovat až na 9. stupni transu. Za druhé, je to kněz - tedy odborník na rozpoznávání pocitů. Za třetí, je zbytečné vymýšlet nějaký hod kvůli jednomu zřídka užívanému stupni skrytosti.
Paráda já ti děkuji, nemohl jsem to nikde najít a tohle je super odpověď : )

Re: Povolání Kněz

od Klimbing » 19. 7. 2011, 09:45

Jediné, co se mi k tomu podařilo najít, je tabulka skrytosti pocitu, a ta podává, myslím, docela rozumnou odpověď (viz str 18 PPK). Do skrytosti 5 ví majitel o svém pocitu. U skrytosti 6 už ne. Ale to se mluví o libovolném člověku, takže nebude, podle mě, chybou knězovi přidat ten jeden stupeň navíc. Za prvé, stejně se skrytostí 6 je schopný pracovat až na 9. stupni transu. Za druhé, je to kněz - tedy odborník na rozpoznávání pocitů. Za třetí, je zbytečné vymýšlet nějaký hod kvůli jednomu zřídka užívanému stupni skrytosti.

Re: Povolání Kněz

od Alone » 19. 7. 2011, 08:48

Ahoj lidi,

měl bych dotaz ohledně kněze. Jedná se o skrytost jeho vlastních pocitů. Zná je automaticky? Jde hlavně o schopnost trans, u které posouvá skrytost svých vlastních pocitů aby mohl ovlivnovat druhé. Tak by mě zajímalo jak to je.

Díky za odpovědi.

Re: Povolání Kněz

od Gonzáles » 23. 11. 2010, 13:32

Sarkanovi
No, hele, já jsem se ve svých hypotetických úvahách dostal k mnohem většímu bonusu...
Kněžka, co svádí (svádění), vychovává (vychovatelství) mladistvé při kartách (hazardní hry) a mluví s nima sprostě (etiketa podsvětí). :D To by byl panečku bonus.
Paradoxně nikde není psáno (mimo zloděje), že se některé obecné dovednosti k čemusi přičítají či nepřičítají - obdobná situace hraničář se spřízněnostmi a obecná dovednost botanika, bylinkaření, zoologie - nikdo neví nic.
Mí hráči žádné bonusy za tyto schopnosti (zvyšující charisma) neřeší - jim to dává větší RP rámec.
Obecně lze tedy říci - když to povolí PJ, tak ať, ale nemůže se pak divit, když...

Re: Povolání Kněz

od Gonzáles » 20. 11. 2010, 21:02

Ono to není zas tak složité...
Kněz a boj - u nás v družině, vždycky kněžka boje se zastavovat pokoušela - nutno podotknout, že více než úspěšně - jde jen o to, to nějak dobře vymyslet a zahrát. Navíc, kdo komu brání hrát bojové kněze, potažmo kněží bohů/bohyň války? (Spousta bojových dovedností, případně nějaká specialitka. Vždyť i z historie jsou známi případy, kdy biskup stál v čele vojska a pohany pobíjel.)

Léčení pomocí zázračné schopnosti (zch),
vzhledem k tomu, že vychází z radosti, tak se to dá poměrně dobře špekulovat pomocí vtipů, čarodějů, již zmíněné drog, transu, hraní. V případě vícenásobného použití bych řekl, že v oběti (zch) je vyšší priorita daného pocitu, tudíš není třeba jej tolik zvýrazňovat.

Dronovi:
Vyplývá z toho jednoduchá věc - aby je mohl rozumně (a hlavně zábavně v rámci hry) používat, musí mu leckdy vyjít vstříc i PJ! Koneckonců - kněz je muž boží, komu jinému by měl PJ vycházet vstříc?
Hraničáři?! Ten je stavěn na podobném principu - hraní postavy.
Ergo kladívko z toho vyplývá další věc (ověřeno v praxi): chceš-li hrát kněze, aniž by se toto povolání líbilo i PJovi (nebo dokonce PJ zavehuje cokoli, co jen zavání náboženstvím a vírou), dvakrát si to rozmysli jinak si moc nepobavíš!
Vedle jak ta jedle nebo alespoň u mě si minul. Osobně nechápu, jak můžou existovat lidé, kteří tomu lhaní věří, ale budiž - lidé jsou hloupí, cokoliv je spojeno s náboženstvím a vírou (v církve) zavrhuji a lituji ubožáků, kteří jim uvěřili. Ve družince se stabilně posledních pár let drží 2 (slovy dva) kněží, potažmo kněz a kněžka a všichni tři si hru moc užíváme (neboť je tam obrovský potenciál). Nutno podotknout, že tuto skutečnost nikterak neparodujeme, nekarikujeme a nezesměšňujeme.
Jednak v DrD+ se moc neumírá
Dovolím si nesouhlasit - umírá se podle toho, jak a)se skupina domluvila b)je PJ velkej zmetek c)hrají na blbou náhodu kostek d)další možnosti.
No, a snad netřeba zmiňovat, že v úplné nouzi vždy může přijít na řadu Zázrak od boha...
Obecně platí - neboj se božské zázraky používat a žádat o ně! V DrD+ světě nejsou zdaleka tak výjimečné[tečka]
(tečka doplněna a zvýrazněna mnou) Ano, s citovaným mohu jen souhlasit. I požehnání vody/zbraně/čehokoliv je zajimavá věc (de facto forma zázraku). Je třeba si jen uvědomit, že né vždy musí zázrak přijít a že totéž mohou teoreticky chtít i protivníci postav (jiní kněží). Jen si myslím, že kněz by si v nouzi nejvyšší měl zkusit o ten zázrak zažádat, ale né vždy se zadaří.


Tuší někdo z Vás jaký potenciál má tajemná jasnozřivost? (Tedy doceňují ho Vaši hráči?)

Re: Povolání Kněz

od Dron » 20. 10. 2010, 20:56

Vidím, že si na tyto nelehké otázky zatím nikdo netroufl odpovědět, tak ti k tomu napíšu jen jak to je u nás.
V pvní řadě zásadně platí, že kněz je o hraní postavy. U něj více, než u většiny postav platí, že mechanismy, popsané v pravidlech jsou opravdu jen a jen pozadí.
Vyplývá z toho jednoduchá věc - aby je mohl rozumně (a hlavně zábavně v rámci hry) používat, musí mu leckdy vyjít vstříc i PJ! Koneckonců - kněz je muž boží, komu jinému by měl PJ vycházet vstříc?
Ergo kladívko z toho vyplývá další věc (ověřeno v praxi): chceš-li hrát kněze, aniž by se toto povolání líbilo i PJovi (nebo dokonce PJ zavehuje cokoli, co jen zavání náboženstvím a vírou), dvakrát si to rozmysli jinak si moc nepobavíš!
Pozor - nechci tím říct, že má PJ knězi "nadržovat"! Nikoliv! Jen musí akceptovat právě mechanizmy, které kněz používá pro realizaci svých schopností. Otázka toho, zda tě tedy někdo odmítne poslouchat rázem není o tom, "jak se PJ vyspal", ale o spíše o tom, jak se ti daří. V nejjednodušší formě to může PJ poznat podle tvých hodů na ovlivnění. V zábavnější formě pak podle tématu, které sis vybral a v případě konkrétního hráče, klidně i konkrétního (byť kraťoučkého demonstrativního) rozhovoru...

S tím souvisí i doba na léčení, pokud postava umírá. Zde konkrétně vůbec není co řešit - hned z několika důvodů:
Jednak v DrD+ se moc neumírá - buď jsi mrtvý (a pak už ti nepomůže nic) nebo jsi někde na posledním řádku. Já vím, že existuje krvácení a další možnosti, jak ubírat životy, ale většinou nebejvají příliš rychlé a navíc "z nejhoršího" se většinou postava dostane obyčejnou "První pomocí" nebo nějakou obdobou (hraničář, bojovník).
Nasnadě je také hned druhý důvod - zázračná schopnost "Uzdravení" pochází jak z dobra (které, uznávám, nemusi cítit každý umírající), ale především z života. A pokud postava není zrovna sebevrah, bude se celou svou vůlí k životu bezpochyby upínat...
No, a snad netřeba zmiňovat, že v úplné nouzi vždy může přijít na řadu Zázrak od boha...
Obecně platí - neboj se božské zázraky používat a žádat o ně! V DrD+ světě nejsou zdaleka tak výjimečné, jako v našem světě ;-)

Re: Povolání Kněz

od Návštěvník » 11. 10. 2010, 21:14

A jeste prosim jak mam prinutit nekoho jako postavu pana jeskyne na kterou chci uplatnit empatii a pakt aspekt a snizovat pocity aby vydrzela se mnou komunikovat takovou dlouhou dobu treba hodinu abych ji snizil nejaky pocit jak potrebuju .Co kdyz pan jeskyne rekne ze postava uz nechce se mnou mluvit a mam po schopnosti? Hudson

Re: Povolání Kněz

od Návštěvník » 11. 10. 2010, 21:09

Jeste by me zajimalo jak lze vyuzit ten prvni dojem pri kterem knez ziskava 2 nasobek bodu a muze hned zmenit nejaky pocit.Predstavuju si treba to ze skupinu prepadnou zlodeji dobry knez predstoupi a neco zvola na jejich vudce vyuzije prvni dojem a ziska treba 8 bodu.domysli si ze by treba mohl citit soucit ale nevim jestli ten bandyta z necim souciti a snizi mu soucit se skrytosti 6 na 5.Myslite ze by se vudce pak zachoval jinak a neprepadl skupinu?Asi ne ze.Pan jeskyne urcuje urcite skrytosti pocitu a rad bych vedel jak tyto pocity zahrat pri jake skrytosti pocitu by bandika odvolal utok a tak podobne.Jak jinak vyuzit prvni dojem.Diky za nazory HudsonD

Re: Povolání Kněz

od Sarkan » 10. 10. 2010, 20:23

no ja som mal vymyslene specialitky, napr. som nosil cajiky a lahke drogy, ktore v okamihu u cloveka vyvolaju radost, daju sa urcite vymysliet viacere, napr. aktivitu a pod. mozno vyvolat rychlejsie roleplayngom ako empatiou, par cvikov na rozhybanie rozhybe aj mysel, hnev asi je najlahsie vyvolat... zbroj ma dlhe trvanie, zavisi od okolnosti, na strazi ked je knaz, alebo v jaskyni, tak da sebe/inemu, v meste mozno podla rp nema zmysel alebo ma, nie vsetko je pouzitelne vzdy ale vela sa da pouzit s trochou rp a fistronu, a nie je dovod aby boli tie schopnosti neobmedzene

Re: Povolání Kněz

od jefri1241 » 10. 10. 2010, 19:27

To máš pravdu, kňaz je podobne ako theurg v boji skoro nepoužiteľný... ak si samozrejme všetko nepripravíš pred bojom.
To či tá zranená postava niečo cíti moc nerieš, ak to nerieši pravidlo v príručke tak to nechaj na hre hráča.

Re: Povolání Kněz

od Návštěvník » 10. 10. 2010, 16:16

Cau lidi koupil jsem si drd+ a mam par otazek kolem kneze.Jak hrat jeho zazracne schopnosti.priklad Mam zraneneho clena druziny sedi u stromu polomrtvy.Chci jej vylecit ale jestli to chapu dobre pouziji na nej empatii jestli citi cit lasku nebo radost ted presne nevim zjistim treba za 15 min herniho casu ze jo.pak mu ji musim pracne snizit na 0 zase treba za 15 minut a pak na nej muzu seslat leceni.A to jeste nevim jestli zraneny typek na pokraji smrti muze vubec neco citit,mozna bolest.A treba schopnost zbroj jak ji pouzit a kdy v boji kdyz vse musim resit pres snizovani pocitu na 0 a to trva kolem 20 minut, v boji nepouzitelne.Prosim o rady jak to hrajete nejake figle,fakt nevim jak na to diky Hudson

Nahoru